FOTBAL  »  AMICALE  »  CFR CLUJ - CELTIC 2-1

VIDEO CFR Cluj a cîştigat amicalul de lux cu Celtic, scor 2-1 » Supergol Florin Costea

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 iulie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 06 iulie 2013 20:52

CFR Cluj a învins campioana Scoţiei, Celtic, în al cincilea amical din stagiul de pregătire austriac, scor 2-1.

Vezi AICI golurile

Florin Costea deschis scorul în minutul 9, cu un şut superb aproape de vinclu. Jucătorii lui Rednic au dominat întreaga partidă şi în repriza secundă Kapetanos a majorat diferenţa. După o gafă imensă a lui Mincă, grecul Samaras a stablit scorul final, CFR - Celtic 2-1.

---------

liveSCORE: CFR - Celtic 2-1

Min 83 - Gol Celtic! Samaras reduce din diferenţă după o ieşire greşită pe centrare a lui Mincă

Min 65 - Gol CFR! Kapetanos majorează diferenţa, servit în faţa porţii de Batin

Min 9 - Gol CFR! Florin Costea înscrie fabulos, şut la colţul lung de la marginea careului de 16 metri, bară-gol

Echipe de start
CFR:
Felgueiras - Velayos, Cadu, Piccolo, Edimar - Deac, Obiora, Djokovici, Fl. Costea - Rui Pedro, Tade
Celtic: Forster - Lustig, Virgil, Wilson, Waters - McGeouch, Kayal, Henderson, Commons - Hooper, Balde

Acesta este cel de-al cincilea amical al echipei lui Mricea Rednic după cele cu Burghausen (scor 3-1), Dinamo Tbilisi (0-0), FC Volga (2-0) şi Maccabi Haifa (2-1).