FOTBAL  »  AMICALE  »  POLONIA

VIDEO Încă o înfrângere pentru Viitorul în Polonia! Echipa lui Hagi a fost învinsă de Arka Gdynia, scor 1-2

Articol de GSP - Publicat luni, 04 iulie 2016 09:33

Viitorul a pierdut și al 2-lea amical al zilei de ieri, scor 1-2, împotriva altei echipe din Polonia, de această dată din prima ligă, Arka Gdynia.

Viitorul a condus la pauză grație reușitei din minutul 33 a lui Aurelian Chițu și a mai irosit două șanse importante prin Coman și Iancu .

În partea a doua gazdele au reușit să întoarcă rezultatul după ce au punctat prin Pawel Wojowski și Adrian Blad.

FC Viitorul : Rîmniceanu (86 Tordai) – Benzar, Țîru (86 Rădoi), Boli (9 D. Lopez; 86 Stoica), Ganea (71 Mitache) – Filip (86 Nedelcu), Brandan (71 Dumitrescu), Purece (59 R. Marin) – Iancu (59 I. Hagi), Chițu (59 Tănase), Coman.