FOTBAL  »  AMICALE  »  MECIURI AMICALE

VIDEO și FOTO Amicale de lux între forțele Europei » Meci nebun arbitrat de Hațegan la Londra, între Anglia și Spania

Articol de GSP - Publicat marti, 15 noiembrie 2016 20:38

Echipele naționale ale Italiei, Germaniei, Angliei, Spaniei și Franței au disputat în această seară meciuri amicale, iar cea mai spectaculoasă partidă a fost arbitrată de Ovidiu Hațegan, pe Wembley.

Centralul român a condus meciul dintre Anglia și Spania, încheiat cu scorul de 2-2, după ce britanicii au condus cu 2-0. Aspas, în minutul 89 și Isco, în cel de-al șaselea minut de prelungire au restabilit însă egalitatea pentru iberici.

În cealaltă confruntare de cinci stele a serii, disputată la Milano, Germania și Italia s-au anihilat reciproc și au bifat prima remiză fără goluri marcate, din 1996.