FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  CSMS IAŞI - STEAUA

Fără 10 piese importante la Iaşi! Costel Gâlcă va alinia o echipă experimentală la meciul din Cupa Ligii cu CSMS

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 decembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 13 decembrie 2014 16:24

Costel Gâlcă a decis să lase 10 jucători acasă pentru meciul cu CSMS Iaşi din sferturile de finală ale Cupei Ligii.
În afara lui Iancu, Chipciu şi Filip care sînt accidentaţi, antrenorul Stelei i-a trimis în vacanţă şi pe Arlauskis, Popa, Tănase, Varela, Keşeru, Prepeliţă şi Stanciu, jucători care au dus greul în acest sezon.

Din lotul de 18 jucători vor face parte fotbalişti precum Pham Huy (17 ani) sau atacanţii Vîlceanu şi Măcriş, tot de 17 ani.

CSMS Iaşi - Steaua e mîine, de la ora 20:00, în direct la LookTV şi liveTEXT pe GSP.RO.

Cum ar putea arăta Steaua la Iaşi:

Steaua: Cojocaru - Papp, Luchin, Szukala, Latovlevici - Bourceanu, Breeveld - Vîlceanu, Sînmărtean, Pîrvulescu - Rusescu

Rezerve: Niţă, Rîpă, Toşca, Matei, Neagu, Pham Huy, Măcriş