FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - RAPID 1-0

Dinamo îşi salvează sezonul după cîştigarea Cupei României, 1-0 cu Rapid. Vezi aici imagini şi desfăşurarea liveTEXT a meciului!

Scarlatache a deschis scorul pentru Dinamo foto: Raed Krishan +19   FOTO
Scarlatache a deschis scorul pentru Dinamo foto: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 mai 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 23 mai 2012 23:17

Dinamo a cucerit Cupa României, reuşind să-şi salveze un sezon aproape dezastruos. Elevii lui Dario Bonetti au învins pe Rapid, scor 1-0, graţie golului marcat de Adrian Scarlatache în minutul 58.

După o primă repriză în care cele două formaţii au avut cîte o ocazie importantă, prin Niculae şi Surdu, cea de-a doua parte a meciului a adus fericirea pentru formaţia dinamovistă. În minutul 58, după o centrare din corner a lui Curtean, Scarlatache a preluat cu capul şi l-a învins pe Coman care a ieşit greşit din poartă. Chiar dacă au încercat să egaleze, nici intrările lui Pancu şi Alex Ioniţă nu au adus nimic în plus pentru Rapid, iar finalul meciului a dat startul petrecerii din Ştefan cel Mare.

Echipe de start:

Dinamo: Naumovski - Luchin, D. Grigore, Moţi, Scarlatache - Curtean, Kone, L. Rus, Alexe - Dănciulescu, M. Niculae
Rezerve: Bălgrădean, Pulhac, C. Munteanu, Tameş, Strătilă, Ţucudean, Muşat