FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  AFUMAȚI - ACS POLI TIMIȘOARA

Echipa lui a câștigat cu 3-0, dar antrenorul surprinde: "Am jucat slab azi"

Articol de GSP - Publicat marti, 13 decembrie 2016 15:31

ACS Poli Timișoara s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României după ce s-a impus pe terenul celor de la Afumați, scor 3-0.

Cu toate acestea, antrenorul bănățenilor Ionuț Popa spuen că jocul echipei sale a fost foarte slab și se teme de următoarea partidă din campionat cu Steaua.

"Ce rămâne după meciul de azi e că am jucat slab. Felicit adversarii pentru jocul lor. Eliminarea lui Artean (n.r. din minutul 43) într-o fază bizară a destabilizat puțin echipa. A fost dificil să jucăm în inferioritate numerică, mai ales în Cupă unde valorile sunt aproximativ egale.

Avem mari probleme de lot înaintea meciului cu Steaua. Vom întâlni cea mai bună echipă din campionat, dar sunt convins că jucătorii mei se vor mobiliza. A fost Mihai Stoica în tribune? Cred că n-a avut ce să vadă la noi pentru că am jucat slab", a fost reacția lui Popa la TV Dolce Sport.