Comentarii (26)
ochi_ager
ochi_ager  •  05 Martie 2015, 10:35

Omniprezenții Vișinel-Minune, zis Legendă, și Unchiu`-Cuțu-fără-Păr n-au ce zice despre bietele lor echipe și se bagă-n seamă când e vorba de Steaua. Cred că mai speriați de Texeira sunt ei. Nici după noua înfrângere a Petrolului în fața Stelei n-o să scape de obsesii...

blacksun_14
blacksun_14  •  05 Martie 2015, 10:31
Postat de gerulozaurus pe 05 Martie 2015, 10:11

da, stilul spaniol propus de Galca la Steaua are un mare minus...zero jucatori tehnici in echipa sau zero Sinmarteni

Depinde ce intelegi prin tehnic.Tehnic nu inseamna doar sa faci floricele pe m patrat ca dodel.De exemplu si Chipciu este tehnic, chiar daca nu mangaie mingea cand o atinge. In plus tehnica asta trebuie completata cu inteligenta de joc.Stanciu de exemplu are o tehnica foarte buna, dar nu stie ce sa faca cu ea. Rusescu este cel mai bun exemplu de fotbalist atehnic dar care are inteligenta in joc, iar asta este mai importanta

travka
travka  •  05 Martie 2015, 10:28

cum si Sapunaru trebuia eliminat din prima repriza, cum am si avut un penalty clar ca lumina zilei si offside semnalizat aiurea la Popa, am avut 2 bare + Rusescu singur la 6m de poarta da pe langa minge, scorul corect ar fi fost cam 4-1, valoarea voastra s-a vazut dupa cu Viitorul, nu mai castigati un meci asculta la mine si retrogradati, deja avem 3 suspendati :))) iar la Craiova ala nu a fost fotbal, pe terenu nu poti sa faci preluare, dar si acolo Popa a avut 2 ocazii singur cu portarul

blacksun_14
blacksun_14  •  05 Martie 2015, 10:27
Postat de superstar23 pe 05 Martie 2015, 09:51

Trebuia sa aiba 3 puncte sau 4, daca se dadea penalty-ul cu Rapid. A fost un meci foarte slab cu rapid si asta se datoreaza in primul rand mijlocului, Breveeld si Filip sunt foarte slabi. Cand au intrat Prepelita si Bourceanu la Craiova jocul s-a mai imbunatatit. Dar si acolo a avut o perioada buna de vreo 20-30 de minute si restul o dominare sterila. E clar ca Steaua va suferi fara Sanmartean si e pacat ca nu l-a luat pe Teixeira. Din doua motive. 1. isi rezolva problema pe faza ofensiva si 2. slabea Petrolul. Poate ca Petrolul nu mai lua 6 puncte in cele 2 meciuri.

nu stiu daca iti amintesti, dar dupa intrarea lui bourceanu si trecerea lui filip fundas central jocul s-a rupt cu rapid In prima repriza breeveld si filip au jucat bine, steaua dominand categoric meciul.Dupa primirea golului s-a rupt jocul, dar chiar si asa trebuia sa egalam la ratatea monumentala din 6m a lui rusescu, bara lui tanase, sau penalty-ul la stanciu. La craiova a fost o rusine de teren, nu puteai lega 3 pasi calumea, dar chiar si asa steaua a dominat din minutul 20 fara emotii. Nu vad criza de care se tot mananca maro in ultimele zile.Criza era daca steaua nu juca nimic, daca era dominata si pierdea meciurile categoric.Asta e doar o pasa proasta

gerulozaurus
gerulozaurus  •  05 Martie 2015, 10:26

ce mai urla frustrarea in tine stai lipit de monitor?

Postat de blacksun_14 pe 05 Martie 2015, 09:43

petrolul a castigat cu un bulan fantastic primele 2 meciuri din retur. Daca ne uitam la joc steaua trebuia sa aiba 6 puncte si petrolul 0. In seara asta daca se regleaza finalizarea, nu scapa fara 3 galbenii

"daca se regleaza finalizarea" Daca ?! Si eu astept sa se regleze asa ceva. Sper ca Stanciu sa se trezeasca din somn si sa invete sa traga pe poarta sau sa paseze la coechipieri, sper ca Chipciu sa nu fie un egoist notoriu in continuare si mai sper sa invete ca atacul sa fructifice numeroasele cornere sau lovituri libere. Fara "reglarea finalizarii" alergam dupa 3 iepuri si.....nu se stie....

mmaral97
mmaral97  •  05 Martie 2015, 09:59

daca FCSB ( ce echipa e asta ?) da 3 goluri galbenilor, promit si eu sa-i dau 3 numere ma.-tii cand ma intalnesc cu ea pe centura ! A, si era sa uit : ii mai dau si o punga de pufuleti !