FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  OPTIMILE DE FINALĂ

FOTO FC Braşov - U Cluj 1-3 » Elevii lui Ogăraru se califică în sferturi!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 octombrie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 29 octombrie 2014 22:21

U Cluj se califică în sferturile de finală, după victoria cu 3-1 pe terenul celor de la FC Braşov.

Clujenii au început bine partida marcînd de două ori în doar patru minute prin Lemnaru (18) şi Ceppelini (22). Şase minute a durat liniştea pentru echipa lui Ogăraru. Machado a marcat cu capul după un corner în minutul 28.

”Şepcile roşii” au rezolvat soarta calificării în ultimul minut al primei reprize, Ceppelini trecîndu-şi în cont dubla, după o pasă bună a lui Raul Costin.

U Cluj se impune astfel cu 3-1 şi merge în sferturile de finală ale Cupei României.

min 13:
Şut bun al lui Ciocîlteu, Niculescu respinge în faţă, mingea ricoşează la Liviu Ganea, dar golul său este anulat pentru poziţie de ofsaid