FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  FORESTA SUCEAVA - STEAUA

FOTO UPDATE Arbitrii, puși în dificultate la Suceava! Fază controversată în minutul 23

Sursa Foto: captură Digi Sport

Articol de GSP - Publicat joi, 27 octombrie 2016 21:57

Steaua a avut un gol anulat pentru ofsaid în minutul 23 al meciului cu Foresta Suceava, la scorul de 1-1.

Mitrea a executat o lovitură liberă din afara careului, iar portarul moldovenilor a respins mingea până la Ovidiu Popescu, care a trimis în poartă. Reușita acestuia nu a fost încă validată deoarece tușierul Gero Szabo a semnalizat o poziție de ofsaid.

Reluările au arătat însă că stelistul se afla în poziție regulamentară!

Totuși, tușierul poate justifica decizia prin semnalizarea poziției anterioare a lui Vlad Achim. Acesta era în ofsaid și a încercat să joace mingea. Gestul lui ar fi putut deruta portarul.

Mihai Stoica a protestat pe margine și a cerut explicații celui de-al patrulea oficial, dar decizia centralului Robert George Dumitru a rămas neschimbată.

Comentarii (47)
bivumu
bivumu  •  28 Octombrie 2016, 10:43

Hai, bre ! ... Ala n-a jucat mingea ! N-a nimerit-o ! Era preocupat cu insamantarea de-al doilea al gazonului:))))) De ce sa ridice ala negru fanionu " ? Trebuia sa aibe rabdare.., vreo 10 minute , sa vada cum decurge faza si abia apoi sa ia o decizie ! :))))

1332898110075543
Nichifor Dumitru  •  28 Octombrie 2016, 09:10
Postat de benise pe 28 Octombrie 2016, 08:46

Cu toată dragostea,chiar nu cunoști regulamentul.Se putea arăta la Achim poziție afară din joc numai dacă joacă mingea(acesta este noul regulament!)sau dacă prin poziția lui se află pe traiectoria mingii,iar vizibilitatea portarului către balon este compromisă.Achim nu se interpune între portar și minge,iar vizibilitatea portarului este optimă.Dacă citim,suntem informați ,dacă nu vorbim să nu adormim!

benise, toata dragostea ta nu ajunge. daca un atacant "se interpune între portar și minge", atunci ori are o metoda infailibila de a marca cu spatele, ori e idiot.

sadiku
sadiku  •  28 Octombrie 2016, 09:06

Achim a vrut sa joace mingea si a dat pe langa minge ...taci dracu cu regulamentul tau ...gata repede ati sarit in sus ca v-au furat arbitrii .....vai mama voastra castigati numai la limita ...ati mai castigat voi o cupa a romaniei ..in anii 80 cand ati iesit de pe teren ...scuze nu voi ...aia erau steaua