FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  POLI TIMIŞOARA - CFR CLUJ 0-0 (6-5 D.PEN.)

Larie, ţinta lui Miriuţă după penalty-ul ratat în sfertul de finală cu CFR Cluj: "Nu ştiu de ce vorbeşte de campionat, voi avea o discuţie între patru ochi cu el"

Articol de GSP - Publicat marti, 28 martie 2017 23:43

Vasile Miriuţă l-a certat pe Ionuţ Larie la finalul sfertului de finală jucat cu ACS Poli Timişoara şi pierdut la penalty-uri, scor 5-6. Fundaşul a ratat lovitura de la 11 metri după ce a încercat o "scăriţă".

"Nu meritam să ne calificăm mai departe după aspectul jocului. Am făcut un joc foarte slab. Sper să fie un accident. Se întâmplă şi la echipele mai mari.

Sunt foarte supărat pe Larie, voi avea o discuţie cu el între patru ochi. Un penalty poţi să-l ratezi: îl dai în bară, apără portarul, dar nu aşa. Nu ştiu de ce vorbeşte Larie de câştigarea campionatului, nu ăsta este obiectivul nostru", a fost reacţia lui Vasile Miriuţă la finalul partidei, la TV Digi Sport.

PROGRAMUL "SFERTURILOR"

Miercuri, 29 martie
18:30 CS Mioveni - FC Voluntari
21:30 CS U Craiova - Dinamo

Joi, 30 martie
21:00 Viitorul - Astra

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”