FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CUPA ROMÂNIEI

FOTO S-au bătut singuri » Două autogoluri în aceeaşi poartă în Rapid - Delta Tulcea 4-1

Articol de GSP - Publicat marti, 30 octombrie 2012 00:00 / Actualizat marti, 30 octombrie 2012 23:44

Rapid s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României fără prea mari emoţii, scor 4-1 cu Delta Tulcea. Giuleştenii s-au distanţat rapid pe tabelă graţie unor autogoluri indentice ale tulcenilor, nefericiţii fiind Creţu şi Mişelericu.

Goga şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, iar în minutul 25 scorul era deja 3-0. Herea a ratat o lovitură de la 11 metri pentru peste doar cîteva minute Delta să reuşească să mai reducă din diferenţă graţie unei astfel de faze. Cu doar cîteva secunde înainte de final, Pancu a înscris graţie unei execuţii superbe.

Giuleştenii merg mai departe însă jocul arătat de echipa condusă de Marian Rada este în continuare destul de slab, cu foarte multe greşeli.

Echipe de start:

Rapid: Albuţ - Wallace, Abrudan, Burcă, Bozovici - M. Roman, Pavlovici, Teixeira, Herea - Pancu, Goga

Rezerve: Drăghia, Milisavljevici, Grigore, Bilaşco, Coman, Ioniţă, Renan

Delta Tulcea: Stoicescu - Filip, Mişelericu, Marincău, I. Creţu - N. Creţu, Postelnicu, A. Iacob, Coconaş - Neagu, Florea

Rezerve: Nean, Ursu, Abdulrazak, Nanu, Grigorov, Sin, Pantelie

_____________

min. 90+3: FLUIER FINAL!

min. 90+3: GOL RAPID! Pancu înscrie cu o scăriţă superbă!

min. 24: GOL RAPID! Goga şutează pe centrul porţii şi înscrie

min. 22: GOL RAPID! Herea execută o lovitură liberă, Nicu Creţu deviază pe spate, în propria poartă. Golul a fost identic cu primul.

min. 19: Coconaşu execută o lovitură liberă direct spre poartă, dar şutul a fost prea slab

min. 12: Herea execută  pe colţ, dar Stoicescu apără

min. 11: Teixeira cade în careu, centralul acordă penalty!

min. 4: GOL RAPID! Mişelericu deviază o minge cu capul în propria poartă!

min. 1: A început meciul!