FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  BIHOR - DINAMO

VIDEO Momente tensionate în prima repriză din FC Bihor - Dinamo » Două penalty-uri cerute și o încăierare generală

Prima repriză a meciului FC Bihor - Dinamo, din runda secundă a grupei C din Cupa României Betano, a oferit mai multe momente gestionate. Gazdele au cerut două lovituri de la 11 metri. +11   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 03 noiembrie 2023 21:41 / Actualizat vineri, 03 noiembrie 2023 23:36

Prima repriză a meciului FC Bihor - Dinamo, din runda secundă a grupei C din Cupa României Betano, a oferit mai multe momente tensionate. Gazdele au cerut două lovituri de la 11 metri.

Primul moment încins al partidei de la Oradea s-a petrecut în minutul 22. Un fault din spate comis asupra lui Abdallah a declanșat o încăierare generală.

Ioan Ovidiu Sabău a dezvăluit ultima discuție cu Mircea Lucescu: „Era supărat pe mine! În primele luni de retragere, e teribil”
RETRAGERE

„Centralul” Ionela Peșu a potolit cu greu spiritele. În tot acest timp, Ovidiu Burcă protesta pe margine, într-o discuție cu Mircea Ardelean, arbitrul de rezervă.

FOTO. Momente tensionate în FC Bihor - Dinamo

+1 FOTO

În minutul 25 a venit rândul bihorenilor să acuze arbitrajul. Florin Chițaș a cerut lovitură de la 11 metri, după o alunecare întârziată a lui Patriche. Arbitrul Ionela Peșu nu a dictat nimic.

La acest meci nu există VAR. Suporterii au strigat puternic „Hoții, hoții!”.

În minutul 28, gazdele au mai cerut un penalty, pentru un presupus henț în careu al lui Giafer.