FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  SĂNĂTATEA CLUJ - FCSB 1-6

VIDEO Puștii lui Dică au făcut instrucție cu Sănătatea Cluj în 16-imile Cupei! Man, Benzar, Pacionel și fiul lui Pompiliu Stoica, printre remarcați

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 octombrie 2017 17:05

FCSB a eliminat-o pe Sănătatea Cluj după un 6-1 în 16-imile Cupei României, pe stadionul Cluj Arena.

Roș-albaștrii au deschis scorul prin Dennis Man în minutul 23, iar după cinci minute bijuteria Stelei a dus scorul la 2-0. Daniel Benzar și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 33, după ce Man a driblat doi adversari și i-a pasat lui Benzar.

Până la pauză a marcat și De Amorim tot din pasa lui Man. După revenirea de la cabine Vlad Achim reușit o fază superbă: o piruetă pe lângă un adversar și un șut direct la vinclu!

Gazdele au marcat golul de onoare în minutul 83, când Emanuel Negru a profitat de o eroare în apărarea stelistă și a înscris.

Ianis Stoica, fiul fostului stelist Pompiliu Stoica, a stabilit scorul final în minutele de prelungire. Stoica jr. are doar 14 ani!

Citește mai jos desfășurarea liveTEXT:

SĂNĂTATEA CLUJ - FCSB 1-6  VIDEO
Au marcat: Negru 83 / Man 17, 23, D. Benzar 33, Amorim 44, Vl. Achim 58, I. Stoica 90+2

FINAL DE MECI!
min. 90+2: GOOOL FCSB! Ianis Stoica a marcat! Fotbalistul are doar 14 ani!
min. 83: GOOOL SĂNĂTATEA! Emanuel Negru profită de o eroare în apărarea Stelei și îl învinge pe Vlad!
min. 78:
Laurențiu Ardelean de la FCSB a văzut cartonașul galben pentru un fault!
min. 76:
Pacionel a văzut cartonașul galben pentru un fault!
min. 74:
Schimbare la Sănătatea Cluj: Misăraș intră in locul lui Dan Matei.
min. 65:
Schimare la Sănătatea: Iese Gașpar și intră Ititesc
min. 63:
Pacionel trimite un șut superb de la 20 de metri, dar portarul respinge în corner!
min. 61:
Schimbare la Sănătatea: Bucur a intrat în locul lui Vitan.
min. 60:
Schimbare la FCSB: Golofca îi lasă locul pe teren lui ianis Stoica, fiul lui Pompiliu Stoica.
min. 58: GOOOL FCSB! Vlad Achim face o piruetă frumoasă pe lângă un adversar și șutează direct la vinclu!
min. 51:
Mario Mihai face o fentă în fața unui adversar și șutează, dar mingea se duce pe lângă poartă!
min. 46:
Schimbare la FCSB: Pacionel și Ardelean intră în locul lui Larie și Man!

PAUZĂ!
min. 44: GOOOL FCSB! William de Amorim scapă în careu și marchează!
min. 42:
Daniel Benzar execută un corner, dar Negru respinge!
min. 33: GOOOL FCSB! Dennis Man driblează doi adversari, îi pasează lui Daniel Benzar în fața porții și acesta înscrie!
min. 30:
Golofca primește o minge la 11 metri, dar nu reușește să prindă spațiul porții!
min. 28:
Daniel Benzar execută o lovitură liberă de la 20 de metri, dar Matei respinge, după ce e faultat!
min. 23: GOOOL FCSB! Dennis Man execută lovitura de pedeapsă și înscrie cu un șut puternic și bine plasat!
min. 21:
Golofca trimite cu capul din interiorul careului, dar Paul Cristian respinge cu mâna mingea și arbitrul arată punctul cu var! Jucătorul de la Sănătatea Cluj a văzut și cartonașul roșu!
min. 17: GOOOL FCSB! William de Amorim îi pasează cu călcâiul lui Dennis Man, iar acesta din urmă transformă cu un șut din prima cu piciorul stâng!
min. 14:
Daniel Benzar profită de o eroare a adversarilor și șutează din interiorul careului, dar portarul respinge în corner.
min. 11:
FCSB are primul corner, însă roș-albaștrii nu știu să profite de lovitura de la colțul terenului!
min. 10:
Golofca îl driblează foarte bine pe Țârlea, centrează, dar balonul e îndepărtat de apărarea ardeleană!
min. 5:
Ceaca e angajat în adâncime, dar Vlad iese și respinge în ultimul moment și ardelenii au un nou corner!