FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  SFERTURI

VIDEO » Vezi cele mai tari faze din meciul Poli Timişoara - Gloria Bistriţa 2-0

Articol de GSP - Publicat miercuri, 15 aprilie 2009 00:00

Poli Timişoara s-a calificat mai departe în semifinalele Cupei României, după ce a învins chinuit Gloria Bistriţa, scor 2-0. Golurile victoriei pentru trupa lui Gabi Balint au fost marcate de Lukas Magera, în minutul 89, respectiv Alex Curtean, în minutul 90. Gloria a rezistat eroic atacurilor furibunde ale Timişoarei, care a ratat cîteva ocazii mari de gol, dar şi elevii lui Ioan Ovidiu Sabău au fost aproape de a detona bomba sferturilor de finală, însă Borbely a trmis în bară! Vezi mai jos cele mai tari faze ale meciului!

Citeşte aici desfăşurarea partidei în format liveTEXT!