FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN MEDIAŞ

16.000 de euro

Articol de - Publicat miercuri, 09 iulie 2008 00:00

Jucătorii medieşeni au încasat cîte 16.000 de euro, bonus de promovare plus alte prime.

"Să sperăm că vom scoate bani din buzunar şi pentru Liga 1. Încă nu am discutat sistemul de premiere, urmează să o facem", a declarat preşedintele Gazului, Corin Cindrea.

Jucătorii medieşeni au încasat cîte 16.000 de euro, bonus de promovare plus alte prime.

"Să sperăm că vom scoate bani din buzunar şi pentru Liga 1. Încă nu am discutat sistemul de premiere, urmează să o facem", a declarat preşedintele Gazului, Corin Cindrea.

Golgeter surpriză
Mijlocaşul Alex Curtean a reuşit două goluri în turneul din Austria, unde Gazul a cîştigat la scor ambele partide jucate: 8-1 cu FC Kaflach (liga a IV-a) şi 4-1 cu Ujpest (Ungaria). "Îmi fac încălzirea pentru meciurile oficiale. Am cartuşe şi pentru campionat", a spus ieri Curtean. Altfel, Pustai a organizat în Austria şedinţe de pregătire la lumina reflectoarelor, încercînd să-şi obişnuiască jucătorii cu condiţiile din Liga 1.

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Ce susține MM Stoica că face săptămânal pentru suporterul pe care l-a pocnit: „Cumva am reparat-o”


Comentarii (2)
 •  10 Iulie 2008, 11:51

@ Mutu, eu zic sa comentam la sfarsit soarta Gazului....

 •  10 Iulie 2008, 00:45

pei cu echipe dastea ....asa scoruuri cred si eu . Pe astea daca imi fac si eu echipa din fata blocului ii bat !! :| sory !! cred ca o sa aveti soarta buzaului sau a u clujului !!!

Vezi toate comentariile (2)
Comentează