Comentarii (9)
MarcelMarius
MarcelMarius  •  02 Februarie 2023, 20:45

Eram fan Corvinul, l-am admirat foarte mult si i-am pretuit amintirea dupa disparitie. A fost si este un exemplu demn de urmat, un fotbalist cu un talent aparte si un devotament total.

mafa
mafa  •  02 Februarie 2023, 13:58

A fi vinovat de moartea unei persoane, prescrie !!!...a fi vinovat de furt de la buget din fonduri europene, prescrie, hotii, banditii, criminalii, politicienii si cei cu functii inalte din sistem sunt tratati cu favoritisme !!! iar TU, incerci sa traiesti cat mai simplu, sa n-ai datorii fata de nimeni sa poti dormii linistit...in ce lume fara scrupule, fara constiinta,fara onoare, traim ??!!!..

cdba3133
cdba3133  •  02 Februarie 2023, 11:44

Era in stare sa joace doua meciuri consecutiv la turatie maxima. Jucatorul care nu stia sa fenteze fotbalul. A dat fotbalului tot ce a avut el mai de pret. VIATA. In afara gazonului un OM fara cusur.

noeeon_2023
noeeon_2023  •  02 Februarie 2023, 11:01

Klein juca la Bayer Uerdingen, una dintre multiplele echipe patronate de mega-concernul Bayer, aceeasi care produsese Zyklon-B, livrat cu amabilitate lagărelor de exterminare, iar dupa razboi producătoare de pastile “miraculoase” , a căror compozitie n-a fost vreodata dezvăluită. In fiecare luna ii crapa inima cate unui sportiv african. Specialiștii au fost extrem de clari: “Antidopingul este cu cel putin zece ani in urma dopingului”.

papaia
papaia  •  02 Februarie 2023, 10:47

Am avut șansa să-l văd jucând de la începuturile lui la Corvinul, apoi la Dinamo, până pe la sfârșitul anilor 80, când am plecat din țară. Fotbalist dintr-o categorie care nu mai există cam de mult în România. Rămânem cu amintirile frumoase...

mauru007
mauru007  •  02 Februarie 2023, 10:41

Pe atunci nu erau statisticile astea stupide, cat a alergat fiecare, cat a sarit la cap si alte lucruri care nu intereseaza pe nimeni, dar in lipsa altor realizari ajung puncte de referinta in meciuri.

danglumetu
danglumetu  •  02 Februarie 2023, 10:32

Dumnezeu sa-l odihneasca, cu totii l-am apreciat, dar acum am invatat sa ne miram mai putin de astfel de tragedii...

mal.
mal.  •  02 Februarie 2023, 09:54

Care este misterul? Boala de inimă? Atunci nu mai este nici un mister...

vasileroaita
vasileroaita  •  02 Februarie 2023, 09:51

RIP Mișa Klein... A fost un mare fotbalist și un mare OM!!!

Comentează