Comentarii (112)
radd1cal
radd1cal  •  04 Martie 2015, 10:53
Postat de mitroi2008 pe 04 Martie 2015, 10:44

Rog toti stelistii care sunt impotriva ciobandantului Gigi Becali sa stranga bani si sa cumpere marca si palmaresul de la MApN! In felul acesta, isi vor putea face o echipa proprie, intr-o liga inferioara, de care vor putea fi mandrii toti cei care au facut armata!

Rog toti analfabetii sa nu-mi mai dea sfaturi si sa-si cumpere carti de gramatica !

gutza23
gutza23  •  04 Martie 2015, 10:49
Postat de juliusmad pe 04 Martie 2015, 10:43

gutza, de regula am foarte multa rabdare cu 'prostii'.......cu tine mi-a expirat timpul. iti las cu limba de moarte definitia din dex a cuvantului "convorbire" si plec ca mai am ceva treaba prin oras. CONVORBÍRE, convorbiri, s. f. Acțiunea de a convorbi; conversație, discuție. ◊ Convorbire telefonică = comunicație bilaterală realizată prin intermediul unei instalații telefonice. – V. convorbi. vezi tu, poti purta o convorbire si fara telefon conform dex-ului ;)

CONVORBÍRE ~i f. Schimb de vorbe sau de idei pe cale orală; discuție; conversație; dialog. ~ aprinsă. ◊ ~ telefonică comunicație bilaterală prin telefon. [Art. convorbirea; G.-D. convorbirii; Sil. -bi-re] /v. a convorbi CONVORBÍRE s.f. Acțiunea de a convorbi; discuție, conversație. ◊ Convorbire telefonică = discuție realizată prin intermediul telefonului. [< convorbi].

gutza23
gutza23  •  04 Martie 2015, 10:47
Postat de juliusmad pe 04 Martie 2015, 10:43

gutza, de regula am foarte multa rabdare cu 'prostii'.......cu tine mi-a expirat timpul. iti las cu limba de moarte definitia din dex a cuvantului "convorbire" si plec ca mai am ceva treaba prin oras. CONVORBÍRE, convorbiri, s. f. Acțiunea de a convorbi; conversație, discuție. ◊ Convorbire telefonică = comunicație bilaterală realizată prin intermediul unei instalații telefonice. – V. convorbi. vezi tu, poti purta o convorbire si fara telefon conform dex-ului ;)

doamne esti atat de r//etar//d incat nici dupa ce consulti goagle nu intelegi cat de incult esti????? INCULT, -Ă, inculți, -te, adj., s. m. și f. (Persoană) care are o lipsă de cultură elementară, (om) necultivat; p. restr. agramat. – Din fr. inculte, lat. incultus.

unchiul_cutzupar
unchiul_cutzupar  •  04 Martie 2015, 10:45
Postat de lapusneanul pe 04 Martie 2015, 10:43

tu faci parte din p/u/l/i/me, cantitate neglijabila :) .....mea culpa, nu am tinut cont de :" niciodata sa nu te pui cu prostul, are mintea odihnita si te bate cu experienta"....deci, cand cineva iti raspunde ironic si tu nu intelegi, se numeste ca esti prost...:).

Urasc prostii.

mitroi2008
mitroi2008  •  04 Martie 2015, 10:44
Postat de radd1cal pe 04 Martie 2015, 10:29

Acu nici sa fac misto de ei nu ma lasi? :(

Rog toti stelistii care sunt impotriva ciobandantului Gigi Becali sa stranga bani si sa cumpere marca si palmaresul de la MApN! In felul acesta, isi vor putea face o echipa proprie, intr-o liga inferioara, de care vor putea fi mandrii toti cei care au facut armata!

lapusneanul
lapusneanul  •  04 Martie 2015, 10:43
Postat de juliusmad pe 04 Martie 2015, 10:36

:)))) lasa, putina caterinca de dimineata, nu strica. si apoi, de ce sa nu pun la colt o nulitate ca gutza sau un circar cum e lapusneanu ?

tu faci parte din p/u/l/i/me, cantitate neglijabila :) .....mea culpa, nu am tinut cont de :" niciodata sa nu te pui cu prostul, are mintea odihnita si te bate cu experienta"....deci, cand cineva iti raspunde ironic si tu nu intelegi, se numeste ca esti prost...:).

juliusmad
juliusmad  •  04 Martie 2015, 10:43
Postat de gutza23 pe 04 Martie 2015, 10:40

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))=)))))))))))))))))))))))))))) ma simt pus la colt :( si sunt rusinat dar nu ne zici si noua cum e cu ,,convorbirea'' care o purtai cu mine si cu lapusneanu????? din cate stiu eu nici nu esti langa mine si nici numerul meu de tel nu-l ai!!! nulitate :)))))))))) oare stii ce inseamna fara sa apelegi la pretenu goagle???

gutza, de regula am foarte multa rabdare cu 'prostii'.......cu tine mi-a expirat timpul. iti las cu limba de moarte definitia din dex a cuvantului "convorbire" si plec ca mai am ceva treaba prin oras. CONVORBÍRE, convorbiri, s. f. Acțiunea de a convorbi; conversație, discuție. ◊ Convorbire telefonică = comunicație bilaterală realizată prin intermediul unei instalații telefonice. – V. convorbi. vezi tu, poti purta o convorbire si fara telefon conform dex-ului ;)

gutza23
gutza23  •  04 Martie 2015, 10:40
Postat de juliusmad pe 04 Martie 2015, 10:36

:)))) lasa, putina caterinca de dimineata, nu strica. si apoi, de ce sa nu pun la colt o nulitate ca gutza sau un circar cum e lapusneanu ?

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))=)))))))))))))))))))))))))))) ma simt pus la colt :( si sunt rusinat dar nu ne zici si noua cum e cu ,,convorbirea'' care o purtai cu mine si cu lapusneanu????? din cate stiu eu nici nu esti langa mine si nici numerul meu de tel nu-l ai!!! nulitate :)))))))))) oare stii ce inseamna fara sa apelegi la pretenu goagle???

unchiul_cutzupar
unchiul_cutzupar  •  04 Martie 2015, 10:38

: ))))))))))))))))))))))))))))))

edy_a.
edy_a.  •  04 Martie 2015, 10:38
Postat de lapusneanul pe 04 Martie 2015, 10:35

eu ii numesc maidanezi.....matale stii ce si cum :)

Asta-i de porc, amice. Meriți să te spun lui moshu!

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • •••
  • 12
Comentează