FOTBAL  »  Superliga  »  CEAHLĂUL - ASTRA 1-3

6 puncte din 6 și Șumudică și-a intrat în rol! Ce obiectiv inedit a anunțat pentru Astra Giurgiu

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 mai 2015 18:03

Marius Șumudică a vorbit la finalul meciului cîștigat de Astra în fața Ceahlăului, scor 3-1, și a subliniat că a luat echipa de pe locul 7 și a dus-o pînă pe poziția a patra.

Tehnicianul giurgiuvenilor a vorbit și despre obiectivul pe care-l are la Astra.

"De cînd sînt antrenor la nici o echipă n-am avut atîtea ocazii. Am avut 7 șanse uriașe. Sînt 6 puncte de cînd am venit. Jucătorii au înțeles foarte bine ce au avut de făcut. Nu pot să vă spun cum am motivat jucătorii. E o chestie de bucătărie internă.

Nu avem voie să nu cîștigăm meciul cu Oțelul. Voi face tot ceea ce ține de mine pentru a face 9 puncte din 9 posibile.

Obiectivul meu e să termin cît mai sus și să aduc bani la club din televizare. Cînd am venit echipa era pe locul 7 și acum am dus-o pe 4", a spus Șumudică la Look tv.

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Imagini scandaloase! Zona Crepusculară la Arenele BNR, în centrul Bucureștiului » Jandarmii blochează accesul pentru un motiv incredibil: „Sunt «consensele» noastre”


Comentarii (4)
1434035713577457
Mircea Oşan  •  04 Mai 2015, 18:21

Să.vedem.dacă.vei.mai.fi.aşa.motivat.atunci.când.o.să.joci.cu.ASA.

1434035713577457
Mircea Oşan  •  04 Mai 2015, 18:19

Să.vedem.dacă.vei.mai.fi.aşa.motivat.atunci.când.o.să.joci.cu.ASA.

76dani
76dani  •  04 Mai 2015, 12:34

Vom vedea ce obiective vei avea când te va concedia

Vezi toate comentariile (4)
Comentează