FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

61% dintre fani nu cred în Dică » Suporterii sunt de părere că nu îl va ”prinde paltonul” la FCSB

Dică știe bine lotul FCSB din vremea în care era secundul lui Gâlcă și al lui Rădoi
Dică știe bine lotul FCSB din vremea în care era secundul lui Gâlcă și al lui Rădoi

Articol de - Publicat duminica, 21 mai 2017 00:00

Într-un sondaj realizat pe GSP.ro, cititorii consideră că pe noul antrenor nu îl va "prinde paltonul" la echipă.

Plecare lui Reghecampf la Al Wahda i-a dat șansa lui Nicolae Dică să preia funcția de antrenor principal la FCSB.

"Personalitatea mea ca tehnician, dar și ca om mă face să pot să mă impun într-un vestiar precum cel al Stelei. Dacă nu eram în stare, cu siguranță nu acceptam niciodată propunerea asta. Spuneam clar că nu mă pot impune în fața jucătorilor. Norocul meu e că steliștii sunt niște băieți cu caractere frumoase, sunt sigur că vom avea o relație frumoasă", a spus Dică.

Deși Nicolae a mai activat la FCSB, ca secund în mandatele lui Costel Gâlcă și Mirel Rădoi, fanii roș-albaștrilor nu cred în noul preferat al lui Gigi Becali.

Într-un sondaj realizat pe GSP.ro, 36% dintre fani consideră că pe Dică nu îl va "prinde paltonul", iar 25% susțin că va pleca după doar câteva etape, după o ceartă cu patronul.

Sunt și suporteri care merg pe antrenorului de 37 de ani. 20 la sută dintre cei care au votat pe site consideră că Dică va câștiga titlul din primul an de mandat și va duce echipa în grupele Champions League.

"Sper să devenim cea mai puternică echipă din România, dar pentru asta trebuie să muncim foarte mult, să avem o atitudine extraordinară la fiecare joc. Doar așa vom putea să devenim cei mai buni din fotbalul românesc"
Nicolae Dică, antrenor FCSB

2,50e cota caselor de pariuri pentru ca FCSB să câștige campionatul în noul sezon care va începe în iulie

SONDAJ GSP.RO: Ce va face Nicolae Dică pe banca FCSB-ului?

Variantă Procentaj Nr. voturi
Nu îl va "prinde paltonul" 36% 16.193
Se ceartă cu Becali și pleacă 25% 11.461
Ia titlul și duce echipa în grupele Ligii 20% 8.648
Va rata titlul după un sezon slab 10% 4.543
Se va descurca onorabil, dar fără titlu 9% 4.058

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Imagini scandaloase! Zona Crepusculară la Arenele BNR, în centrul Bucureștiului » Jandarmii blochează accesul pentru un motiv incredibil: „Sunt «consensele» noastre”


Comentarii (17)
1425838917717550
John Milne  •  21 Mai 2017, 17:07
Postat de ortega pe 21 Mai 2017, 11:13

Citiți porcăria asta și vedeți gigiștii ... Râzi , dar e de plâns ... *** astea sunt români și ei ... Vai de nația asta , mai bine eram ungur ...

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

cpt.ahab
cpt.ahab  •  21 Mai 2017, 13:46
Postat de ando89 pe 21 Mai 2017, 12:43

Ziua bună căpitane! Bate jj cu dică recordul mondial la demolat club din piese de domino:))

Ziua bună, om bun! Jiji ar trebui să-și transforme numele în renume: TASolul de Pipera!

liviuemil
liviuemil  •  21 Mai 2017, 13:27

Bai Craitoiu, sondajul tau e o mare minciuna.Esti constient ca nu numai supoerterii Stelei au completat sondajul, ci oricine a voit. Si vii si spui ca suporterii au ales. Eu as alege ca mincinosii ca voi sa nu mai aiba dreptul de a publica articole.

Vezi toate comentariile (17)
Comentează