FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - POLI IAȘI 1-0

Atac virulent al lui Cristi Balaj: "Cei din Comisia Centrală a Arbitrilor au fost complici când au decis să-l delege pe Rădulescu"

George Rădulescu

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 noiembrie 2017 20:45

Cristi Balaj, fostul mare arbitru, îl taxează pe centralul George Rădulescu, cel care a condus la centru CFR Cluj - Poli Iași 1-0, și îi atacă pe cei de la Comisia Centrală a Arbitrilor pentru că l-au delegat pe acest arbitru la partida din Liga 1.

"E inexplicabil cum Comisia Centrală îl deleagă din nou pe acest Rădulescu la un meci din Liga 1, ținând cont că nici până în acest moment nu avem un verdict final al meciului Sepsi-Astra de la Comisia de Disciplină, acel meci când nocturna a căzut de două ori, dar el a decis ca jocul să continue.

Este de notorietate că n-a respectat regulamentul și a scris în raportul de după meci că a ieșit după 20 de minute de la vestiare, când regulamentul este clar și spune că pauza durează maximum 15 minute.

Văzând ce s-a întâmplat în această seară, cred că cei din Comisia Centrală a Arbitrilor au fost complici când au decis să-l delege la un nou meci din Liga 1 pe Rădulescu", a declarat Balaj, la TV Telekom Sport.

Arbitri: CFR - Iași

A: Rădulescu George (Bucureşti - Bucureşti)
A1: Danşa Ciprian Florin (Satu Mare - Satu Mare)
A2: Radu Iulian (Bucureşti - Bucureşti)
R1: Dumitru Robert George (Sfântu Gheorghe - Covasna)
Obs: Huzu Aron (Sibiu - Sibiu)