FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Becali și-a distrus un jucător: "A crezut că toate curvele sunt ale lui. Am avut câteva filmări cu el"

Articol de GSP - Publicat marti, 10 octombrie 2017 17:52

Gigi Becali a explicat de ce l-a scos din lot pe Cătălin Golofca (mijlocaș/27 de ani), jucătorul venit în vară de la FC Botoșani pentru 400.000 de euro și 60% dintr-un eventual transfer.

"Golofca a venit în București și a zis că l-a prins pe Dumnezeu de picior și că toate curvele de aici sunt ale lui. Am avut câteva filmări cu el și i-am zis că nu mai are voie nici măcar la restaurant să mănânce.

A venit la Palat și mi-a zis să-l iert și să-i mai dau șansă. El de-aia nu mai putea să alerge. I-am dat niște bani înainte, a dat de femei", a declarat Gigi Becali la TV Digi Sport.

"N-are Cătălin față de mare gigolo. Îmi pare rău pentru el. E adevărat că el a fost un pic excitat de faptul că a ajuns la București. Nu știu dacă a greșit. Îmi pare rău că se aud lucrurile astea. Eu cred în continuare în el" Valeriu Iftime - patron FC Botoșani

"E clar că mirajul Bucureștiului e diferit față de Botoșani. Poți merge la club, la teatru, la film aici. Cred că trebuie să existe un echilibru. Dacă ieși la masă cu o domnișoară nu cred că e ceva rău. Nu știu în ce ipostaze a fost filmat copilul ăsta, dar mergi în orice campionat în lumea asta și vezi că cei mai importanți jucători ies la cină. E important să știi să gestionezi asta. Gigi Becali a transmis un mesaj «Golofca, îți mai dau o șansă»" Ilie Dumitrescu

5 meciuri
a jucat Golofca pentru FCSB în acest sezon de Liga 1

650.000 €e cota de transfer a lui Golofca, conform transfermarkt.de

Citește și: Becali confirmă GSP și anunță cât va plăti pentru Nemec + Alibec, pe punctul de plecare: "Se poate întâmpla ca la Gnohere"

Citește și:
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
Superliga
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
Clubul din Superliga nu mai poate folosi propriul stadion! Varianta de urgență
Superliga
Clubul din Superliga nu mai poate folosi propriul stadion! Varianta de urgență
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Campionate
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Când e tragerea la sorți a „țintarului” Surperligii: U Cluj și Dinamo au avut cerințe speciale la evenimentul de la Marriott
Superliga
Când e tragerea la sorți a „țintarului” Surperligii: U Cluj și Dinamo au avut cerințe speciale la evenimentul de la Marriott
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (63)
mosvasile
mosvasile  •  11 Octombrie 2017, 09:59

Transferul lui Golofca a fost de fatada sa mascheze alianta cu clubul lui Iftime,pentru play-off.Becali isi completeaza grupul cluburi de vasale in vederea play-off pe care le momeste cu transferuri de jucatori pentru sume umflate-Viitorul,Craiova si Pandurii.Anul trecut in cazul Viitorului a fost un accident,in acel 1-1 din returul play-off -cand a fost stricat scenariul "bunul investitor pierzand titlul de campion- pentru ca Hagi "a incurcat borcanele", prin introducerea spre final a lui Tucudean si Vlad Morar care nu faceau parte din distributie si care au produs un nou" caz Bunica",de la Gloria Buzau stricand spectacolul...

bakunin
bakunin  •  11 Octombrie 2017, 09:57
Postat de steaua1986forever pe 10 Octombrie 2017, 22:21

Eu ma intreb cum sa te cheme "Danut" si sa ai peste 60 de ani? Ca esti agricultor, e treaba ta.....dar nu te mai da baiat de cartier cand esti nascut la tara....

Cauta-l pe fb sa vezi ce fatza are...dar sa nu mananci cu vreo ora inainte

bakunin
bakunin  •  11 Octombrie 2017, 09:55
Postat de ropo pe 11 Octombrie 2017, 03:10

Ca *** pe plantatie,asa e in tirla fcsb

Mare prostovan esti; nu-mi imaginez cum ai gasit orificiul prin care sa plonjezi in lumea asta :))))

Vezi toate comentariile (63)
Comentează