Comentarii (187)
para.para
para.para  •  09 Decembrie 2018, 00:38
Postat de samertx pe 08 Decembrie 2018, 23:47

Para, tu ești tatăl scenariilor. Eu nu cred că CFR nu și-a dorit mai mult victoria, amice. :))

Nu eu am facut scenariile astea, ci televiziunile. Au ajuns la concluzia ca pe stadioane oamenii s-au saturat de circ si nu se mai duc si ce s-au gandit televiziunile? Sa faca rating prin mentinerea in suspans a poporului microbist pana in ultima etapa. Voi chiar nu vedeti ca de cativa ani incoace titlul "se decide" fix in ultima etapa? De ce oare? Pentru ca in romanika exista fotbal? Nu baieti, ci pentru ca televiziunile care transmit meciurile au nevoie de cat mai mult rating ca sa acopere spalarile de bani. Cum se explica de exemplu ca un meci gen Chiajna - Voluntari sau invers, este dat in direct de 3 televiziuni diferite si in conditiile in care in tribune nu sunt nici macar vrabii? Se spala bani la greu si de aceea s-au gandit televiziunile sa acopere asta cu ratingul de la transmiterea meciurilor din liga 1.

luisharcsa
luisharcsa  •  09 Decembrie 2018, 00:31
Postat de peluza pe 09 Decembrie 2018, 00:24

DNA-ul sa se sesizeze pentru ca am impresia ca CFR-ul, in afara acestui meci, umbla si la echipe. Nu numai la arbitri, cred ca s-a demonstrat in aceasta seara! Aceasta bara a lui Culio ii va costa titlul.

***

peluza
peluza  •  09 Decembrie 2018, 00:24

alexxxander
alexxxander  •  09 Decembrie 2018, 00:11
Postat de luisharcsa pe 09 Decembrie 2018, 00:08

Astazi atata s-a putut.Nu am meritat victoria.Felicitari CFR,felicitari GAZ.

Si nu in ultimul rand, felicitari arbitrului!:)

alexxxander
alexxxander  •  09 Decembrie 2018, 00:10
Postat de samertx pe 09 Decembrie 2018, 00:06

Toți îl fură pe nea Gigi și nu-l lasă in Șampions LIg, că el merită, nu de alta. E cel mai mare investitor din fotbal. :))

Da, e cel mai mare! Cel mai mare...creditor!

Postat de para.para pe 08 Decembrie 2018, 23:43

Lumea s-a saturat de circul acesta ieftin numit liga 1. Acest meci trebuia sa se termine egal pentru ca cei care trag sforile nu puteau dormi linistiti daca CFR marea diferenta. Conduce Gazul cu 2-0 la pauza, egaleaza CFR-ul si ...... cand sa se desprinda in clasament rateaza penalty exact in prelungiri. Pe cine vreti sa mai prostiti cu asemenea scenarii? Maine evident ca fcsb castiga ca na, asa "trebuie". Si va mai plangeti ca nu mai vine lumea pe stadioane. In Germania se umplu stadioanele si in liga a 3-a pentru ca acolo se joaca fotbal, nu circ.

Cu un arbitraj 130% favorabil CFR-ul care zici tu ca "trebuia sa se desprinda" a facut numai egal pt. ca sunt talambi iar Gazul a facut un meci foarte bun. Daca nici cu un arbitraj de felul asta nu castigi, inseamna ca CFR-ul este echipa eliminata de Dudelange. In plus, se pare ca nu le-a priit "ceaiul" de la pauza primit ca sa fie ceva mai agresivi. Jenant!

samertx
samertx  •  08 Decembrie 2018, 23:47

florar
florar  •  08 Decembrie 2018, 23:47

Dar cat sa o mai ajute ma pe CFR? Porumboiu a spus ca penaltyul a fost inventat iar cele doua galbene care au dus la rosu impreuna fac de un galben...Si adica Culio a fost pus sa nu marcheze din penalty? Cum? Sutand in bara????