FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CSU CRAIOVA

VIDEO Charalambous, entuziasmat după FCSB - Craiova 3-0: „Cea mai bună repriză a sezonului”

Elias Charalambous/ foto: Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat duminica, 03 septembrie 2023 00:41 / Actualizat duminica, 03 septembrie 2023 07:08

FCSB - Universitatea Craiova, scor 3-0. Elias Charambous, antrenorul roș-albaștrilor, a fost entuziasmat de prima repriză a echipei lui.

FCSB a marcat toate golurile în prima parte a meciului, prin Olaru, care a reușit „dubla”, și prin Radunovic. În plus, roș-albaștrii au avut și alte ocazii mari, iar oltenii au fost complet depășiți.

Tavi Popescu, mesaj pentru Daniel Pancu: „Am fost șocat. Știu că are ceva cu mine din trecut”
FCSB - CSU CRAIOVA 3-0

Charalambous: „Cea mai bună repriză a sezonului”

„Felicit jucătorii pentru cum s-au descurcat azi, am fost concentrați, agresivi. Pe lângă meci și cele 3 puncte, am fost mulțumit de atitudine. Sunt fericiți, vor dormi bine la noapte. Suntem la început de sezon, mai avem de lucru, dar am fost mulțumit azi. Am avut același program din săptămânile trecute.

Dar azi, disciplina a fost bună, am avut atitudine, de asta am câștigat. Prima repriză cred că e cea mai bună repriză a sezonului, dar trebuia să jucăm la fel și în restul meciului.

I-am introdus pe cei care au jucat mai puțin și au arătat că sunt pregătiți, asta e un lucru bun. Vorbim cu patronul, cu MM, schimbăm idei despre ce jucători pot intra în această echipă”, a declarat Elias Charalambous, la emisiunea „Fotbal Show”, realizată în parteneriat de GSP și Prim Sport.

VIDEO. FCSB - CSU Craiova // Darius Olaru a deschis scorul în derby-ul cu CSU Craiova de pe „Ghencea”

FCSB pregătește lovitura pe piața transferurilor » Becali confirmă sosirea jucătorului de națională: „Vine luni”