FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - PETROLUL 1-0

Cine-l mai înțelege pe Colțescu? După ce a distrus Astra - Steaua, arbitrul a făcut praf și Voluntari - Petrolul

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 octombrie 2015 20:22

Sebastian Colțescu a comis-o din nou, la al doilea meci după suspendarea primită după Astra - Steaua, 2-0, cînd a anulat eronat două goluri ale campioanei României.

Arbitrul a distrus din nou un meci. Este vorba despre Voluntari - Petrolul, scor 1-0. În minutul 15, Alexandru Benga trebuia eliminat după ce l-a lovit cu cotul în figură pe Adrian Bălan.

Peste doar 4 minute, Colțescu a ieșit din nou la rampă și a acordat aiurea penalty după ce Adrian Bălan se împiedică de Peteleu.

Imediat după pauză, Alexandru Benga l-a tras în careu pe Iorga, iar Colțescu nu a dictat penalty. Reluările TV arată că arbitrul oltean a greșit.

În minutul 86, Colțescu nu a acordat  penalty pentru cei de la Voluntari. Același Iorga e ținut de tricou în fața porții, dar de această dată de către Tudose. Și aici reluările demonstrează contrariul deciziei luate de "central".

Ce scrie presa din Ungaria după eșecul drastic cu Elveția de la EURO: „Nici măcar Dumnezeu”
Euro 2024
Fundaș din Italia la Dinamo. Tratativele au intrat în linie dreaptă, urmează să fie prezentat
Sărbătoare la Focșani, dar nu pentru CS Dinamo! Echipa Ministerului de Interne, un nou FAIL în goana după Liga 2! Cunoaștem ultima echipă promovată în liga secundă