FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Cîrţu i-a bătut pe armeni

Articol de - Publicat joi, 07 februarie 2008 00:00

Titularii Daciei Mioveni s-au impus azi, scor 2-1, în faţa armenilor de la Mika Ashtarak prin golurile înscrise de Cristi Bratu (20), după o centrare de pe partea stîngă a lui Baicu, şi chilianul Diego Grigorie (23), în urma unei acţiuni personale. Portarul Răduţă a apărat un penalty (49), iar Mariko Daouda a fost eliminat în minutul 73 pentru proteste.

Dacia Mioveni - Mika Ashtarak 2-1
Au marcat pentru argeşeni: Cr. Bratu (20), Diego (23)

Dacia (repriza I): Stanca - Scarlatache, V. Jula, Daouda, I. Baicu - Miclăuş, Murgan, Frăsineanu, H. Chiacu - Cr. Bratu, Diego.
Dacia (repriza a II-a): Răduţă - Miclăuş, M. Olteanu, Daouda, Ghindeanu - Balauru, Trofin, Frăsineanu, R. Neagoe - Cl. Ionescu, Chihaia
Antrenor: Sorin Cîrţu