FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Dacia Mioveni - Belasitsa Petrich (Bulgaria, I) 1 - 0 (0-0)

Articol de - Publicat marti, 05 februarie 2008 00:00

În primul meci al Daciei din al doilea cantonament al iernii, echipa lui Sorin Cîrţu a învins ocupanta locului 13 din Bulgaria, Belasitsa Petrich, cu 1-0, printr-un gol înscris de Bogdan Stoica în minutul 52. A debutat la Dacia atacantul chilian Diego Contreras, cel care a ratat două mari ocazii de gol.
Dacia: Stanca - Ghindeanu, V. Jula, Daouda, Baicu - Miclăuş, Balauru, Frăsineanu, R. Neagoe - Cr. Bratu, Chihaia. În repriza a doua au mai jucat A. Ilie - C. Dobre, Olteanu, Ir. Voicu, Vladu, A. Neagoe, Trofin, B. Stoica, Cl. Ionescu, Vrăjitoarea, Diego Contreras.