FOTBAL  »  Superliga  »  REZILIERE

Dan Petrescu nu și-a încheiat conturile cu Al-Nasr » Detaliul care îl împiedică să fie prezentat oficial la CFR Cluj

Foto: Guliver/GettyImages
Foto: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 iunie 2017 09:32

Dan Petrescu, 49 de ani, a plecat în Emirate pentru a-și rezilia contractul cu Al-Nasr, formație cu care mai are angajament încă o lună.

Toate acestea le face pentru a parafa contractul cu CFR și pentru a putea fi prezentat oficial vineri, la Cluj. Petrescu a cerut și un cantonament suplimentar, care va avea loc la Brașov, pentru a cunoaște mai bine lotul pe care-l va avea la dispoziție începând cu sezonul viitor.

Tehnicianul s-a înțeles deja cu ardelenii, după declarațiile făcute în urmă cu câteva zile de președintele CFR-ului, Iuliu Mureșan și ar urma să primească un salariu de 400.000 de euro pe sezon.

În ciuda faptului că a avut și alte oferte, Dan Petrescu a ales în cele din CFR Cluj, din dorința de a reveni în România.

"E un acord între noi și el, am negociat și am bătut palma. Acum lucrăm la acordul efectiv, probabil vineri vine efectiv să înceapă munca. Nu mă tem de celelalte oferte pe care le are, pentru că el  e un om de cuvânt" Iuliu Mureșan

Citește și:
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
Superliga
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
Special
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
Mircea Lucescu a fost din nou internat de urgență » Toate detaliile
Nationala
Mircea Lucescu a fost din nou internat de urgență » Toate detaliile
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
Stiri extrasport
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
„Dacia Duster pentru bogați”. Noul SUV a atras atenția VIDEO&FOTO
Profit.ro
„Dacia Duster pentru bogați”. Noul SUV a atras atenția VIDEO&FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (2)
daniaania
daniaania  •  09 Iunie 2017, 11:40

Ne bucuram ca a ales sa vina la Cluj, este un tip serios si profesionist.

121964831720581
Amedeo Stancu  •  07 Iunie 2017, 11:27

Comentariul tău...Se umple Liga 1 de frustrati odiosi care alearga doar dupa bani ... in curand se va numii Liga Frustratilor ! dan prostescu cel mai mare *** din Generatia de Aur....

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează