FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dau un milion pe Vali Lazăr » Mijlocașul dinamovist a stîrnit interesul unui club din afară

Plecarea lui Lazăr ar putea revitaliza bugetul lui Dinamo
Plecarea lui Lazăr ar putea revitaliza bugetul lui Dinamo

Articol de - Publicat duminica, 07 iunie 2015 00:00

Mijlocașul ”cîinilor”, Vali Lazăr, 25 ani, a stîrnit interesul celor de la FC Astana, care ar fi dispuși să ofere o sumă exorbitantă pentru serviciile sale.

Fostul căpitan al "cîinior" e curtat de mai multe echipe din est. Însă cea mai bună ofertă ar veni de la FC Astana, formație din Kazakhstan pregătită în trecut de Ioan Andone.

Convocat de Anghel Iordănescu la selecționata "divizionară" la începutul lunii februarie, Lazăr i-ar fi atras atenția patronului celor de la Astana, Saian Hamitjanov, care a investit foarte mult în echipa fondată în urmă cu șase ani.

În cantonamentul "naționalei" din Antalya, mijlocașul dinamovist le-a adus victoria "tricolorilor" într-un amical împotriva Moldovei.

"Oficialii FRF au purtat atunci discuții legate de jucător, care i-a impresionat pe kazahi după acea partidă. Încă din iarnă se vorbea despre o mutare, iar oferta venită de la Hamitjanov se învîrtea în jurul sumei de un milion de euro", explică sursele Gazetei.

Primesc ce și-au dorit!

După încheierea sezonului în Liga I, cei de la FC Astana au revenit la discuții cu privire la viitorul fotbalistului. Conform informațiilor ziarului, kazahii ar fi pornit negocieri cu gruparea din Ștefan cel Mare, iar suma de transfer oferită de aceștia ar fi rămas aceeași.

Dinamo a refuzat sezonul trecut o ofertă de 700.000 de euro venită de la Werder Bremen pentru Lazăr. "Cîinii" au cerut atunci un milion, însă nemții au rupt negocierile. Mijlocașul mai are trei ani de contract cu alb-roșii.

"Știu de interesul celor de la FC Astana de ceva vreme, însă cu mine nu s-a discutat nimic concret. Dacă clubul va fi de acord și eu voi primi o ofertă, o să pun bine în balanță totul și o să iau o decizie"
Vali Lazăr, mijlocaș Dinamo

7 goluri a înscris Lazăr pentru Dinamo în 54 de partide de Liga 1

Citește și:
Salvatore Cisotti » FCSB a scos aceeași carte câștigătoare cu Csikszereda, într-un meci în care zăpada a învins fotbalul. Cum arată lupta la play-off
Superliga
Salvatore Cisotti » FCSB a scos aceeași carte câștigătoare cu Csikszereda, într-un meci în care zăpada a învins fotbalul. Cum arată lupta la play-off
„Marele sprint a început” » Italienii s-au convins: notele pentru Cristi Chivu, după Cremonese - Inter 0-2
Campionate
„Marele sprint a început” » Italienii s-au convins: notele pentru Cristi Chivu, după Cremonese - Inter 0-2
Revoltă prin ninsoare: mutările tactice ale lui Gigi Becali, contestate în văzul lumii pe Arenă + „Yeti” de la „oficială”
Superliga
Revoltă prin ninsoare: mutările tactice ale lui Gigi Becali, contestate în văzul lumii pe Arenă + „Yeti” de la „oficială”
Notele englezilor pentru Radu Drăgușin, integralist în Tottenham - Manchester City: „Fix așa a părut!”
Stranieri
Notele englezilor pentru Radu Drăgușin, integralist în Tottenham - Manchester City: „Fix așa a părut!”
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Profit.ro
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (47)
talpaiadului
talpaiadului  •  08 Iunie 2015, 04:33
Postat de lukasoil17 pe 07 Iunie 2015, 23:06

pai si tu ce parere ai....se impunea la Bremen ...sau mai degraba la Astana??

Nu se poate impune nici la Bremen, nici la Astana.

tzusti_reloaded
tzusti_reloaded  •  08 Iunie 2015, 01:03

andyandrei2015 • 07 Iunie 2015, 16:46 ai mila de *** de la dinamo,au ajuns sa dea jucatori la astana,hahahah,rusinea in adn continua POATE SA MEARGA SI *** CA I SUPORTERUL LOR

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

lukasoil17
lukasoil17  •  07 Iunie 2015, 23:06
Postat de carnag3 pe 07 Iunie 2015, 21:11

problema e ca refuzam sa ne dam jucatorii in campionate puternice si in schimb ii dam in campionate mai slab cotate pe mai multi bani ,cluburile nu se mai gandesc si la binele fotbalistului numai la cati bani ia pe el . Sa va fie rusine

pai si tu ce parere ai....se impunea la Bremen ...sau mai degraba la Astana??

Vezi toate comentariile (47)
Comentează