FOTBAL  »  Superliga  »  FINANȚE

Dinu Gheorghe: "Dinamo nu-și va permite să plătească salarii mari nici sezonul viitor"

Articol de GSP - Publicat joi, 30 aprilie 2015 20:21

Noul director general al lui Dinamo, Dinu Gheorghe, a vorbit despre situația financiară a clubului și de planurile pentru viitor.

"Am vorbit de bani, de buget, dar depinde dacă vom ieși din insolvență, atunci se va discuta altfel.

Dinamo nu-și va permite să plătească salarii mari nici sezonul viitor. La momentul ăsta e greu să ne apropiem de bugetul celor de la Astra de exemplu. Nici sezonul viitor nu vom juca în cupele europene, deci nu trebuie aduși jucători mai scumpi decît îți permiți.

Ca strategie, cu tinerii treaba e relativă. ASA de exemplu n-are mulți. Echipele campioane din ultimii ani au avut jucători trecuți de o anumită vîrstă. Nu e o rețetă pentru toată lumea.

Clubul Dinamo se așază sănătos, are toate taxele plătite, nu știu cîte echipe din România sînt așa. Se construiește un club care ar trebui să o ducă liniștit mulți ani", a declarat Dinu Gheorghe la Digi.

"Dinamo are al 7-lea sau 8-lea buget din România. Creșterea se va face treptat. Contează mult ieșirea din insolvență, e foarte importantă pentru viitorul lui Dinamo"

Daniel Stanciu, fostul manager general al "cîinilor"

Citește și:
Cine este femeia care l-a cumințit pe fostul atacant dinamovist și i-a spus „DA” în Bahamas! Urmează să devină părinți
Superliga
Cine este femeia care l-a cumințit pe fostul atacant dinamovist și i-a spus „DA” în Bahamas! Urmează să devină părinți
Dan Șucu, dialog aprins în Giulești cu fostul lider al galeriei Rapidului » Varianta lui Gheorghe Răducanu: „Să fie clar!”
Superliga
Dan Șucu, dialog aprins în Giulești cu fostul lider al galeriei Rapidului » Varianta lui Gheorghe Răducanu: „Să fie clar!”
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Baschet
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Tenis
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Profit.ro
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (34)
rangers94
rangers94  •  01 Mai 2015, 02:37
Postat de valahdinamovist pe 30 Aprilie 2015, 23:38

daca scapam si o scapam baietii nu au fost la miting degeaba atat va spun .... incepem de la 2 0 orice meci .. gheorghe face echipa ,,,*** ti a ajuns doua camponate furate cu palmieru

Ce infantil.......................nici in zece ani nu luati titlu '. Mai multe sanse are Viitorul decat voi . :)))))))))))))))))))))

fangigi
fangigi  •  01 Mai 2015, 01:01

Gheorghe, Dinu Gheorghe!:)))

tzusti_reloaded
tzusti_reloaded  •  01 Mai 2015, 00:45
Postat de foxy pe 30 Aprilie 2015, 23:15

Normal,la Dinamo,anul viitor vor fii salarii ...minim pe economie...adica 720 ron...taxe mici ,fara complicatii...

BAH TU ESTI OVEJA SUB ACOPERIRE TI AM VAZUT O POSTARE PE PRO SI MI A VENIT SA VOMIT...TE DAI EDUCAT DAR AI COMPORTAMENT DE...TURMA...BLEAH... OVEJA

Vezi toate comentariile (34)
Comentează