EXCLUSIV Dinamoviștii îl pot pierde în iarnă și pe Rivaldinho! Cauza unei despărțiri premature de "câini"

Articol de - Publicat duminica, 15 octombrie 2017 09:00

După Nemec, Dinamo riscă să rămână în iarnă și fără brazilian. Rivaldo, care e și agentul fiului său, i-a găsit două variante de transfer în străinătate.

Rivaldinho este fericit cu viața din București, dar nefericit în fotbal! Brazilianul continuă să fie în afara primului "11", iar acest detaliu l-ar putea aduce în situația unei despărțiri premature de Dinamo în iarnă.

Și pentru meciul de mâine seară cu Juventus, sud-americanul, care a marcat primul gol al campionatului pentru "câini" chiar cu adversara din Colentina, este programat de Vasile Miriuță să intre pe parcurs. Doar o schimbare de ultim moment ar putea modifica planurile tactice, roș-albii pregătindu-se să atace din primul moment cu Nemec și cu Bokila, așa cum și antrenorul a lăsat să se înțeleagă zilele trecute.

Atacantul de 22 de ani n-a făcut nazuri sau presiuni asupra conducerii sau a staff-ului tehnic, dar tatăl său, Rivaldo, s-a interesat la clubul din Ștefan cel Mare care ar fi motivele pentru care fiul său nu joacă titular constant, având în vedere că are cele mai multe goluri dintre vârfurile formației.

Legendarul fotbalist, care a sosit în România cu ocazia partidei "câinilor" cu Athletic Bilbao, este și impresarul fiului său și deja i-a găsit variante de transfer pentru la iarnă. Din liga a doua spaniolă și din prima divizie italiană!

S-a retras în familie

A rămas ca discuțiile să se poarte la iarnă, când va fi ceva clar. Rivaldo are în plan să încerce plecarea de la Dinamo a fiului său în proximul mercato, dacă Rivaldinho nu va avea mai multe șanse la titularizare.

În ultima perioadă, brazilianul a dat gol cu Craiova (2-2), după care a fost doar rezervă neutilizată în Derby de România. A intrat apoi cu Concordia (2-3), când a și marcat, după care a jucat doar 17 minute pe final, intrând în locul lui Costache.
Fotbalistul a preferat să se concentreze pe antrenamente și pe pregătirile alături de soția sa, Gabriela, care așteaptă să nască, la începutul lunii noiembrie, un băiețel, la București.