FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CS U CRAIOVA 0-0

EXCLUSIV / FACSIMIL Debut suspect de play-off! În două orașe din țară s-a pariat masiv pe un fotbalist la Astra - CS U Craiova!

Morais sare la Bancu, după intrarea de neînțeles a craioveanului. Foto: Cristi Preda
Morais sare la Bancu, după intrarea de neînțeles a craioveanului. Foto: Cristi Preda

Articol de - Publicat duminica, 12 martie 2017 17:28

Primul meci din play-off stârnește primele suspiciuni în lumea pariurilor. La Astra - CS U Craiova 0-0, casa de pariuri Winner a avut în ofertă și posibilitatea de a paria pe jucători care primesc sau nu cartonașe galbene. 

"Bancu ia galbeN", PARIU REFUZAT!

Surse autorizate au dezvăluit pentru GSP.ro că la mai multe agenții din Craiova și Slatina s-a mizat enorm, sume de ordinul zecilor de mii de lei, pe pariul că Nicușor Bancu va fi avertizat! Cota a fost de "3.20".  

Bookmakerii Winner au decis instant să refuze toate biletele și să blocheze pariul pe cartonașe în dreptul lui Bancu.  

Casa a fost inspirată și și-a protejat astfel banii. Mijlocașul de 24 de ani originar din Slatina a încasat "galbenul" în minutul 87, pentru un fault foarte dur asupra lui Morais, la 35 de metri de poarta craioveană! Fundașul brazilian chiar a sărit să riposteze, însă "centralul" a intervenit prompt (foto).  Bancu a comis infracțiunea pe partea opusă a postului pe care a jucat aseară, cel de mijlocaș stânga. 

Ovidiu Hațegan ar fi putut să-l sancționeze chiar mai devreme, pentru alte intrări la limită ale craioveanului care a primit nota 5 în caseta tehnică din Gazetă pentru evoluția lui. 

Mai jos, un facsimil cu 65 de bilete pariate pe Bancu la o casă terestră din Bănie, fiecare dintre ele cu miza de 100 lei! Biletele apar în baza de date ale agenției, chiar dacă au fost refuzate: 

17270127 689121897963136 985117743 n

Abia al treilea cartonaș!

Pariul trezește suspiciuni și din cauză că Bancu nu e vreun abonat fidel la cartonașe. Ba din contră, "galbenul" cu Astra e abia al treilea din acest sezon! 

De când joacă în Liga 1, Bancu a strâns doar 11 "galbene" și un "roșu" (pentru două cartonașe în meci) în 71 de jocuri! 

Ca fapt divers, CS U Craiova a terminat prima în clasamentul fair-play din sezonul regulat. 

Citește și:
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Baschet
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Tenis
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Superliga
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Fanii Universității, scandalizați de condițiile din București: „Când veniți la Cluj, vă descălțați!”
Superliga
Fanii Universității, scandalizați de condițiile din București: „Când veniți la Cluj, vă descălțați!”
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Profit.ro
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (34)
lionforever
lionforever  •  12 Martie 2017, 21:49

ce sa ceri de la mazeta sporturilor o adunătură de pupincurist in ai lui ajica . în fiecare zi trebuie să dea în c.s. universitatea Craiova doar trebuie să execute comenzile .

431516447010175
Nuta Radu  •  13 Martie 2017, 08:50

Sumi draga,ai mentionat ca arbritu nu a luat masuri contra celor dela craiova in unele cazuri da ,dar de ce nu lai criticat pe arbitru ca nu la eliminat pe budescu [care a sfidat fluerul arbitrului si isi vedea de drum] si pe moraes care a sarit la batae cu un adversar Sumi toata stima dar este jenant cu comentarile tale.

grande.balaci
grande.balaci  •  13 Martie 2017, 01:36

Clubul Universitatea Craiova.....care Universitatea baieti ,ca voi sunteti de 3 anisiori in fotbalul romanesc,gaselnita pupincuristului Badita si al *** de la ministerul munci!!!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (34)
Comentează