FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - CFR CLUJ

Momente încinse în Farul - CFR Cluj: încăierare generală după un conflict Nedelcu - Burcă!

Momente încinse în Farul - CFR Cluj +37   FOTO
Momente încinse în Farul - CFR Cluj

Articol de - Publicat sambata, 22 aprilie 2023 22:09 / Actualizat sambata, 22 aprilie 2023 22:34

Jucătorii de la Farul și CFR Cluj s-au încăierat în minutul 63 al meciului de la Constanța, în urma unei lovituri primite de căpitanul oaspeților, Andrei Burcă.

În minutul 63 al partidei, în momentul unei lovituri libere a ardelenilor, executată de Krasniqi, Andrei Burcă a alunecat în careul advers și a fost lovit în zona capului de David Kiki, fundașul dreapta al gazdelor.

Iritat de faptul că Burcă a cerut fault, Dragoș Nedelcu i-a cerut socoteală adversarului, iar de acolo s-a ajuns aproape de o bătaie generală, cu jucătorii celor două formații încăierându-se.

Cristi Săpunaru propune un jucător de la FCSB la națională: „Merită convocat, la cum joacă!”
RAPID - FCSB

„Centralul” Sebastian Colțescu a intervenit și a calmat spiritele fără să arate vreun cartonaș galben. În final, Nedelcu și Burcă au trecut peste altercație, având o interacțiune amicală.

Momentul tensionat a venit la aproximativ 10 minute după golul de 1-0, înscris de Adrian Mazilu.

Ulterior, în minutul 90, jucătorii celor două echipe au sărit din nou la bătaie, după ce arbitrul Sebastian Colțescu a anulat un penalty dictat inițial în favoarea CFR-ului. De această dată s-a lăsat și cu „galbene”, Băluță (Farul) și Janga (CFR Cluj) fiind avertizați.

Farul - CFR Cluj, comentat de Dan Udrea, Adrian Florea și Marius Mărgărit: „Cine mai contestă VAR-ul să revadă faza din finalul acestui meci, care putea decide un titlu pe o eroare de arbitraj!”