FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FARUL

FC Voluntari - Farul 1-0 » Ilfovenii ajung la 5 victorii consecutive în Liga 1!

FC Voluntari - Farul 1-0 // foto: Raed Krishan - GSP +11   FOTO
FC Voluntari - Farul 1-0 // foto: Raed Krishan - GSP

Articol de - Publicat duminica, 03 octombrie 2021 16:00 / Actualizat luni, 01 mai 2023 16:55

FC Voluntari continuă seria victoriilor din Liga 1. Ilfovenii au învins-o și pe Farul, scor 1-0, și ajung la 5 succese consecutive!

Programul complet al etapei #11

La Voluntari, trupa lui Liviu Ciobotariu a învins-o pe Farul, pe care a depășit-o în clasament. Prima repriză a fost dominată de dobrogeni, care au trecut pe lângă deschiderea scorului prin golgheterul Jefte Betancor și colegul său din atac, George Ganea. Fiul „Ganezului” a fost blocat de portarul Mihai Popa, în vreme ce Betancor a trimis puțin pe lângă poartă, cu călcâiul.

Farul a început și a doua parte în atac, iar în minutul 53 Radu Boboc a fost la un pas să modifice tabela. Introdus pe teren la pauză, fundașul lateral a șutat puțin pe lângă poartă de la marginea careului.

+7 FOTO

Golul care a stabilit rezultatul partidei a venit în minutul 65, la capătul unei acțiuni excelente a gazdelor. Lorand Fulop i-a pasat pe culoar lui Ion Gheorghe, care a finalizat cu un șut la colțul lung, bară-gol.

Farul a fost aproape de golul egalizator în minutul 84, când Andrei Ciobanu a trimis puțin peste poartă dintr-o lovitură liberă.

FC Voluntari a ținut de avantaj până la final și a ajuns la 5 victorii consecutive. Cu cele 3 puncte de astăzi, echipa antrenată de Liviu Ciobotariu ajunge la un total de 21 și urcă pe locul 4.

FC Voluntari - Farul 1-0

FC Voluntari - Farul, echipe de start:

FC Voluntari: M.Popa – Meleke, Tamaș, Armaș – Ricardinho, Rață, Droppa, I. Gheorghe, Briceag – L.Fulop, Angelov
Rezerve: Neacșu, Achim, Al. Vlad, Helder, Roșu, Ilie, Stan, Merloi, Paraschiv
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Farul: Aioani – Dussaut, Larie, Ghiță, De Nooijer – Artean, Mladen, Purece – Ganea, Betancor, Pitu
Rezerve: Brănescu, Boboc, Dobrosavlevici, Buta, Ciobaru, N. Popescu, Ely Fernandes, Sali, Chițu
Antrenor: Gheorghe Hagi

Stadion: Anghel Iordănescu (Voluntari)
Arbitru: Popa Cătălin (Piteşti) / A1: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ), A2: Marchidanu Marius Cristian (Brăila)

FAZA ETAPEI Arhitectul Hagi și dinamica Farului » Jucătorul-cheie la ultimul gol marcat de Jefte

VIDEO+FOTO Ce s-a întâmplat imediat după finalul meciului Dinamo - UTA 2-2 + Gestul lui Torje față de Moldoveanu

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”