Articol de - Publicat luni, 11 decembrie 2023 08:43 / Actualizat luni, 11 decembrie 2023 09:49

Florin Răducioiu, fostul mare atacant al echipei naționale, consideră că FCSB ar fi meritat să o bată de CFR Cluj, în derby-ul din Gruia încheiat cu scorul de 1-1.

Răducioiu a analizat partida și crede că rezultatul e nedrept pentru FCSB. A criticat-o pe CFR Cluj pentru că „a jucat doar 20 de minute”, însă a fost contrazis de Viorel Moldovan, care consideră că remiza e echitabilă.

Florinel Coman l-a cucerit pe fostul mare internațional: „Dacă aș fi la un club din străinătate, m-ar tenta să îl transfer”
FCSB

Florin Răducioiu și Viorel Moldovan, opinii diferite după CFR Cluj - FCSB 1-1

„Echipa care merita să câștige e FCSB. Vorbim de 20 de minute în care CFR Cluj a dominat, dar nu poți să joci numai 20 de minute. O echipă care are pretenții trebuie să mențină ritmul intens.

FCSB a încercat să creeze ocazii, să joace fotbal, să înscrie prin orice mijloc, contraatac, atacuri poziționale. FCSB merita mai mult din acest meci”, a declarat Florin Răducioiu la emisiunea „Fotbal Show”, de la Prima Sport.

Răducioiu a fost imediat contrazis de Viorel Moldovan, aflat și el în studio.

Eu cred că e echitabil rezultatul. CFR a avut în primele 20 de minute numărul de ocazii pe care l-a avut FCSB în repriza a doua. După golul anulat, parcă încrederea jucătorilor de la FCSB a mai scăzut.

- Viorel Moldovan, la Prima Sport

VIDEO cu golul marcat de FCSB în meciul cu CFR Cluj

Gigi Becali a certat un titular de la FCSB: „Prea crede că poate să facă ce vrea. Joacă varza, băi, că ți-o ia!”
CFR CLUJ - FCSB 1-1
Adrian Porumboiu, verdict în faza golului anulat de Colțescu în CFR Cluj - FCSB: „Decizia este una clară!”
CFR Cluj - FCSB 1-1