FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB

FOTO Alibec a ieșit nervos de pe teren! A țipat la Dică și a fost sancționat de arbitru de pe banca de rezerve

Captură TV Telekom Sport +7   FOTO
Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 martie 2018 22:26

Denis Alibec (27 de ani) a fost înlocuit cu Harlem Gnohere, în minutul 71 al partidei dintre CFR Cluj și FCSB, la scorul de 1-0, însă asta l-a enervat pe vârful născut în Mangalia.

Atacantul roș-albaștrilor n-a primit cu prea mare bucurie decizia lui Nicolae Dică. Deși a dat mâna cu tehnicianul de 37 de ani, după ce a părăsit terenul, Alibec a țipat în câteva rânduri la antrenorul său fără să fie băgat în seamă de acesta.

Alibec a luat până la urmă loc pe banca de rezerve, dar după câteva minute a primit cartonașul galben pentru proteste la adresa arbitrului, după o fază la care Pintilii a fost eliminat pentru un fault la mijlocul terenului.