FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB

FOTO Dinamoviștii cer stadion fără pistă, dar comportamentul de la derby transmite altceva » Meci întârziat și role în capul adversarilor

Articol de GSP - Publicat luni, 01 mai 2017 21:59

Fernando Boldrin a fost lovit în cap de două ori cu rolele de hârtie trimise din sectorul peluzei dinamoviste.

Mijlocașul brazilian de 27 de ani se afla în zona colțului terenului când a fost lovit, iar arbitrul Ovidiu Hațegan a oprit meciul. În acest timp, s-a dus la marginea terenului pentru a vorbi cu oficialii lui Dinamo și le-a transmis un ultim avertisment.

Imediat crainicul stadionului a cerut la stația de sonorizare a stadionului ca suporterii din PCH să se potolească, pentru că echipa lor favorită riscă să piardă meciul cu 0-3 la "masa verde".

fără pistă, dinamoviștii creează probleme

Dinamoviștii au continuat să ceară și astăzi stadion fără pistă și jucătorii au intrat pe teren cu un banner pe care scria: ”Vrem stadion fără pistă”. Totuși, incidentele au avut loc tocmai pentru că distanța dintre suprafața de joc de pe Arena Națională și tribune e foarte mică.

În primul minut de joc, aceștia au afișat o coregrafie 3D, iar apoi au aruncat cu sute de role de hârtie, arbitrul Ovidiu Hațegan fiind nevoit să întrerupă partida pentru 10 minute.