FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CSMS IAȘI

FOTO Modești » Dinamo și CSMS Iași au remizat, 0-0, la capătul unui joc șters, lipsit de ocazii importante

Articol de GSP - Publicat joi, 03 decembrie 2015 22:36

Dinamo și CSMS Iași au terminat la egalitate partida din "Ștefan cel Mare", scor 0-0. Meciul a fost mult mai tensionat în tribune decît pe teren. Meciul a fost unul echilibrat, fără ocazii importante însă.

Partida a fost întreruptă de arbitrul Iulian Călin în minutul 33, din cauza scandărilor xenofobe ale fanilor lui Dinamo. Aceștia au strigat mai mult de 5 minute expresii xenofobe, apoi au fost avertizați la stație să nu continue.

Fanii nu au respectat cerința așa că "centralul" a trimis ambele echipe la cabine pentru 10 minute. Formațiile au revenit pe gazon și au reluat meciul după această perioadă de avertizare.

Dinamo rămîne pe locul 4 după acest meci, cu 34 de puncte. Etapa viitoare va juca la Ploiești, cu Petrolul. CSMS Iași este pe 8, cu 27 de puncte, la egalitate cu CS U Craiova.