FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - DINAMO 2-1

"Înţepături" între marcatorii FCSB-ului, la finalul meciului cu Dinamo: "Golul lui Alibec a fost frumos, dar al meu a fost mai important"

Articol de GSP - Publicat luni, 03 aprilie 2017 10:32

Boldrin a marcat golul victoriei pentru FSCB în disputa cu
Dinamo (2-1), la mai puţin de un minut după ce a fost introdus pe teren şi a glumit pe seama golurilor marcate de el şi Alibec.

"Am avut două goluri frumoase, Alibec este un jucător extraordinar. Şi la golul meu a fost o fază frumoasă. Golul lui Alibec a fost mai frumos, trebuie să recunosc, dar al meu a fost mai important.

Eu cred că noi, Viitorul şi CFR ne vom bate la titlu, Dinamo a rămas mai în urmă. Cred că se va decide în ultima etapă", a spus Boldrin la finalul partidei, citat de TV Digi Sport.

Denis Alibec a deschis scorul pentru FCSB în minutul 10, cu un şut bine plasat, iar Boldrin a înscris golul victoriei în minutul 75.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”