FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FARUL 4-2

VIDEO CU FAZA Portarul crescut de Real Madrid, gafă colosală în Superligă » Gol după un moment de blackout total

Jesus Fernandez (35 de ani), portarul celor de la FC Voluntari, a gafat în minutul 64 al meciului câștigat de ilfoveni în fața campioanei Farul Constanța, scor 4-2, în runda cu numărul 17 din Superliga.

Articol de - Publicat sambata, 25 noiembrie 2023 20:01 / Actualizat sambata, 25 noiembrie 2023 20:11

FC Voluntari și Farul au oferit cel mai spectaculos meci de până acum al etapei cu numărul 17 din Liga 1.

FC Voluntari se impune în fața Farului, în cel mai spectaculos meci al etapei în Superliga » Continuă criza la trupa lui Gică Hagi! Clasamentul ACUM
FC VOLUNTARI - FARUL

Scorul final a fost stabilit în minutul 64, când Jesus Fernandez, goalkeeper-ul ilfovenilor, a gafat, iar Rivaldinho, intrat pe teren la pauză, a înscris pentru 4-2.

VIDEO. Rivaldinho a profitat de gafa lui Jesus Fernandez și a reușit „dubla” în FC Voluntari - Farul

Ricardinho, fundașul dreapta portughez al lui FC Voluntari, a pasat balonul înapoi „acasă”, către portarul Jesus Fernandez

Portarul crescut la Real Madrid a preluat balonul cu piciorul stâng și a vrut să-i trimită mingea în stânga, lui Igor Armaș, unul dintre stoperii lui FC Voluntari.

Doar că spaniolului nu i-a ieșit execuția. Pasa lui a fost foarte scurtă. Rivaldinho, aflat pe fază, a interceptat balonul și a îndeplinit o simplă formalitate, trimițând balonul în poarta goală.

A fost al doilea gol al meciului pentru brazilian. Fiul lui Rivaldo, acționar minoritar la Farul, redusese din diferență în minutul 47, la numai două minute distanță de când a fost introdus în teren, în locul lui Adrian Mazilu.

Dezvăluie ce s-a întâmplat, după ce Dică l-a dat afară din vestiarul FCSB: „Nu am fost de acord cu el”