FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CSU CRAIOVA 2-2

VIDEO+FOTO » Astra câștigă un punct nesperat în 10 oameni cu CSU Craiova, scor 2-2

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 noiembrie 2017 22:43

Astra și CSU Craiova au remizat la Giurgiu, scor 2-2, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii 1.

Oltenii au început meciul cum nu se putea mai bine și în minutul 3 au primit o lovitură de pedeapsă, după ce Polczak a făcut un fault evident asupra lui Gustavo. Același Gustavo a înscris de la punctul cu var.

Giurgiuvenii au egalat repede, în minutul 8, printr-un șut superb al lui Alexandru Ioniță de la marginea careului.

Craiovenii au revenit în avantaj după ce au ieșit de la vestiare, când tot Gustavo a înscris dintr-o pasă a lui Mitriță în fața porții.

Portarul Iliev a văzut cartonașul roșu direct în minutul 73, după ce l-a lovit cu piciorul pe Spahija în propriul careu, într-un moment în care mingea se afla în mâinile goalkeeperului, iar jocul era oprit. Vinicius a fost înlocuit cu Lazar.

Deși trupa lui Edi Iordănescu a jucat în 10 oameni, giurgiuvenii au înscris golul egalizator în minutul 79, după o reluare a lui Dandea direct sub bară.

Astra Giurgiu - CSU Craiova 2-2 / VIDEO / TEXT