FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - CFR CLUJ 2-1

VIDEO+FOTO CFR a cedat în infern! Liderul a pierdut cu CS U Craiova pe "Oblemenco", scor 1-2! FCSB poate profita

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 decembrie 2017 22:28

CS U Craiova a câștigat partida cu CFR Cluj de pe teren propriu, scor 2-1. Meciul a fost unul senzațional, influențat și de atmosfera incendiară creată de cei 27.000 de oameni prezenți pe "Oblemenco".

Alexandru Băluță a deschis scorul în minutul 45+1, când a înscris cu capul după un pas greșit la ofsaid făcut de ardeleni.

Imediat după pauză, Mitriță a executat senzațional o lovitură liberă în minutul 51, Arlauskis neavând nicio șansă. Peste 10 minute, abia intrat pe teren, Urko Vera a redus din diferență, ajutat fiind și de Istvan Kovacs, care n-a văzut un henț al atacantului la preluare.

CFR Cluj rămâne cu 49 de puncte, dar îi dă șansa FCSB-ului să se apropie la doar două lungimi, dacă va învinge duminică Viitorul. CS U craiova are 43 de puncte, cu 6 puncte peste Astra Giurgiu.

CS U Craiova - CFR Cluj 2-1
Au marcat: Băluță 45+1, Mitriță 50 / Vera 61
TEXT / VIDEO

CS U Craiova: Calancea - Popov, Kelici, Martici - Briceag, Zlatinski, Mateiu, Bancu - Mitriță, Băluță, Burlacu
Rezerve: Mitrovici, M. Roman, Gustavo, R. Popa, Bărbuț, Dimitrov, Screciu

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, A. Mureșan, Camora - Rus, Culio - Deac, Djokovici, Păun - Omrani
Rezerve: Vâtcă, Peteleu, Luchin, Nouvier, Mailat, Balde, Urko Vera

Arbitru: Istvan Kovacs, A1: Octavian Șovre, A2: Valentin Avram

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”