Comentarii (40)
bando_
bando_  •  02 Octombrie 2021, 21:42
Postat de dinamo_ever86 pe 02 Octombrie 2021, 21:34

Dinamo 11 la 11 a avut 4 ocazii uriase..cu om in plus o repriza, inca 10 ocazii...impotriva uneia dintre cele mai bune echipe ale campionatului...fcsb in 90 de minute cu on in plus in fata chindiei a avut o singura ocazie...despre ce vorbim? Cand echipa a fost praf, am fost primul care a spus asta aici si am facut scandal...astazi au jucat nesperat de bine, socant de bine....cu exceptia celor 4 petarde tinere . Meritul are un singur nume, REDNIC !

Ma rog...este părerea ta, și nu o contest. Dar dă-mi voie sa am și eu părerea mea. Într-adevăr, pentru mine UTA este una dintre cele mai bune echipe din campionat, în top 4 as spune. Dar astăzi a arătat precum o echipa din subsolul clasamentului, o UTA de nerecunoscut. Ați avut câteva ocazii bune pentru ca ati fost lăsați/invitați de către adversar. Chindia de care vorbești le-ar fi dat 3-4 goluri astăzi la Arădeni.

sameoldstuff
sameoldstuff  •  02 Octombrie 2021, 21:40
Postat de popa_basca pe 02 Octombrie 2021, 21:35

Mimau e practic cu un picior și jumătate în liga a doua, imposibil să mai scape. Puriului i-a trecut vremea, de 15 ani n-a mai contat în fotbal, iar titlul din 2007 l-a câștigat pentru el cooperativa Borcea-Nețoiu

Eu cred că *** înainte de a retrograda Dinamo București. :)) Nici nu știi ce vei pierde în viitorul apropiat: Face nen-tu Gigi stadion în Pipera și nu mai crește oi în curtea din spate. Intrați toți 42 pe poarta principală, prin singurul turnichet necesar, logic, nu? și veți avea toți locuri rezervate la V.I.P! :))

cloudman
cloudman  •  02 Octombrie 2021, 21:37
Postat de sameoldstuff pe 02 Octombrie 2021, 21:33

Tu știi cum a făcut FCSB qvadruplele istorice în ultimii șase ani și cum s-a desființat Dinamo în ultimii opt sezoane, logic! :))

eu stiu cum a facut Steaua tripla istorica(maximul posibil in Romania) si cum v-am dat 6-0 scr de tenis. desfiintarea pentru voi este acum evidenta.

bando_
bando_  •  02 Octombrie 2021, 21:35
Postat de sameoldstuff pe 02 Octombrie 2021, 21:28

Nu știam că ești medic cardiolog, eu credeam că ești vraci și eliberizi buzunarele grele ale britanicilor. Poate m-am înșelat, metre. Mea culpa! :))

O spun din mărturiile suporterilor, metre. Mulți au ajuns la fundul sacului, atât financiar, cât și emoțional. Suporterii adevărați ai lui Dinamo sunt terminați, dărâmați psihic. Mulți dintre ei au colindat tara în lung și în lat sa susțină echipa, plus suport financiar meci de meci. Și ce primesc în schimb?

sameoldstuff  •  02 Octombrie 2021, 21:34

ultimele*

popa_basca
popa_basca  •  02 Octombrie 2021, 21:35

sameoldstuff  •  02 Octombrie 2021, 21:33
Postat de cloudman pe 02 Octombrie 2021, 21:30

estea buna este ca vitan barzesti tot pe loc direct retrogradabil este si celalte echipe de langa ea au un meci mai putin. o veste si mai buna este faptul ca mai bine pirdeau cu 5-0 decat sa fie egalat in ultimul minut dupa ce au avut 2-0 in minutul 60 si un om in plus,dpdv psihic este cel mai rau. in mod normal gaz metan medias o sa stearga cu vitan barzesti pe jos in urmatorul meci.

cloudman
cloudman  •  02 Octombrie 2021, 21:33
Postat de bando_ pe 02 Octombrie 2021, 21:28

Pentru mine a arătat destul de rău în meciul de astăzi. UTA a venit precum mielul la taiere, plus ca au avut și om eliminat. Și Dinamo ce face? Pai își da cu stângul în dreptul. Nu o sa întâlniți prea curând o echipa care sa joace atât de modest precum a jucat UTA astăzi.

corect,pareau cativa jucatori de la uta fectiv cumparati,mai ales rusul ala de pe flancul stang de unde s-au inscris ambele goluri(cauzat penalty) dar si dpdv al moralului a fost un soc pentru ei,cand alti au un om in plus iti dau 5-0 sau 6-0,cand tu ai un om in plus si 2-0(plus ca este minutul 60 deci aproape de final) iar la final se termina egal esti mort pmental dupa. in mod normal gaz metan medias ar trebui sa le dea scor celor de la vitan barzesti.