FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - DINAMO 2-2

Mutarea inspirată a lui Mircea Rednic: ”Ne-a ajutat să echilibrăm jocul”

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 august 2015 23:27

Dinamo a smuls un egal cu Pandurii, scor 2-2, egalînd în prelungirile partidei. Mircea Rednic a explicat unde s-a decis partida.

”Un 2-2 echitabil. Au fost ocazii mari de ambele părți. Pandurii au jucat bine, au controlat primele 15 minute din meci. Am reușit însă să echilibrăm jocul după ce l-am schimbat pe Nedelcearu.

Nu e vinovat el cît sînt eu pentru că am început cu el la mijlocul terenului. Poate nu e locul lui acolo. I-am spus după meci că se mai întîmplă să prinzi jocuri de genu acesta și a înțeles”, a explicat Mircea Rednic la DolceSport.

Nedelcearu a fost înlocuit în minutul 24 cu Feussi, după ce Rednic a sesizat că Dinamo nu reușea să preia controlul jocului la mijlocul terenului.