FOTBAL  »  Superliga  »  IAȘI - PANDURII 3-2

Napoli, după primul succes din ultimele 8 meciuri: "Îi felicit pe băieți! Aveam mare nevoie de aceste 3 puncte"

Articol de GSP - Publicat marti, 20 septembrie 2016 21:34

Antrenorul celor de la CSM Politehnica Iași, Nicolo Napoli, își felicită jucătorii după succesul cu Pandurii, scor 3-2, primul succes după 7 etape de așteptare.

"Am câştigat un meci foarte greu. Băieţii şi-au revenit după 20 de minute din prima repriză în care am jucat fără idee. Cred că am avut şi frică. După ce am primit gol, după 20 de minute, băieţii au făcut un meci foarte bun şi am câştigat toate punctele meritat.

Felicit băieţii că au jucat cu orgoliu, că au avut atitudine foarte bună şi am început din nou să joace cum ştiam. E bine pentru clasament, aveam nevoie de aceste trei puncte", a declarat Napoli la Digi.

...despre meciul cu Astra: "E un meci foarte, foarte greu. Astra e campioana României şi are 5 puncte în clasament. E foarte greu, dar mergem acolo să ne facem jocul.

Trebuie să recuperăm fotbaliştii, avem alţi doi suspendaţi pentru meciul cu Astra, Voicu şi Ţigănaşu. E foarte greu, dar mergem înainte".