FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - ASTRA 0-1

VIDEO Oltenii acuză arbitrajul, dar Alibec și Zotta fac front comun: "A fost penalty!"

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 noiembrie 2016 21:09

CS U Craiova a pierdut meciul împotriva Astrei, scor 0-1, după ce Ovidiu Hațegan a acordat un penalty la duelul dintre Alibec și Kay. Săpunaru a transformat fără emoții.

VEZI VIDEO CU FAZA

Alibec a comentat și faza penalty-ului pe care l-a obținut în prima repriză și care a fost decisiv pentru victoria Astrei.

"M-am băgat în fața lui, m-a împins și cred că e o decizie corectă a arbitrului", a zis acesta la TV Digi Sport.

Zotta îl confirmă pe Alibec

"Este penalty. Decizia arbitrului este corectă. Alibec are mingea sub control, îi ia fața adversarului, care intră în el. Acea intrare determină căderea lui Alibec.

Alibec ne-a arătat că este foarte inteligent și că este un jucător extraordinar", a zis Zotta la Dolce Sport.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga