FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Parcurs submediocru » Steaua lui Rădoi adună numai bile negre

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 august 2015 13:36

Steaua a disputat 11 meciuri oficiale cu Mirel Rădoi pe bancă, iar palmaresul echipei şi al noului tehnician e unul extrem de slab.

Numai 3 succese, toate în deplasare, 2-0 cu Trencin, 3-0 cu Pandurii şi 1-0 cu Botoşani, în rest, 4 înfrîngeri şi 4 remize. Mai mult, pe teren propriu, din 5 jocuri, campioana n-a înregistrat nici o victorie, lucru pe care Steaua nu l-a mai bifat din sezonul 1972-1973!

Alte bile negre pentru Rădoi în acest sezon

• mai mult de o treime din meciuri, 4 din 11, s-au terminat fără gol marcat de către Steaua

• are o medie de doar 1,09 goluri marcate pe meci, echipa înscriind de 12 ori în 11 meciuri

• în acest moment, golaverajul general, în toate cele 11 meciuri, nu este pe plus: 12 goluri marcate, 12 goluri încasate

• echipa e pe locul 6, loc pe care nu s-a mai aflat după primele 6 etape din sezonul 2011-2012, cînd antrenor era Ronny Levy, însă atunci Steaua strînsese 10 puncte, acum are numai 9