adrianflorea
adrianflorea  •  13 August 2021, 18:22
Postat de ciprianbirtea pe 13 August 2021, 08:35

La Oradea a fost 1-2 în acel meci FC Bihor - Steaua la care se face referire.

Credeți-ne pe cuvânt, FC Bihor - Steaua 2-3. Marcatori: Mujnai (36', 45') / Belodedici (23'), Hagi (80'-pen), Balint (90'). O fi fost și vreun 1-2, însă nu în '88. Sănătate!

ciprianbirtea
ciprianbirtea  •  13 August 2021, 08:35

dubluv
dubluv  •  13 August 2021, 08:34

cum sa prelungeasca jocul pana a castigat cine trebuie? Urmau 30 de minute de prelungiri, de ce sa prelungeasca mai mult? Apoi zice ca stelistii au jucat dur, dar "va dati seama ca nici noi nu am stat cu mainile in san". E fraier cine il crede pe Constantinovici.

anatol_karagandici
anatol_karagandici  •  12 August 2021, 16:28
Postat de viata.de.caini pe 12 August 2021, 09:43

Dupa tine ceferistii aia in ‘33 erau luptatori pentru democratie? Cam ca si Corsicanu’, cum ar veni…

Nu postacule, erau luptatori pentru conditii omenesti de munca. N-ai tu treaba cu de-astea, altfel npai fi postac pe doi lei la un cioban puscarias.

viata.de.caini
viata.de.caini  •  12 August 2021, 09:43
Postat de anatol_karagandici pe 12 August 2021, 09:27

Stai mai linistit, e postacul silviorandoom prestand cu 10001 conturi template-urile obosite de la mm cartonatu'. Nimeni nu crede prostiile alea, am povestit eu si in dunga aici ce era chestia cu "sorele pe piept", la alegerile din '46 comunistii se ascunsesera intr-o mare alianta "democrata" in care erau inclusiv politicieni interbelici super-respectabili, fosti prim-minitri etc, iar de partea cealalta erau practic doar taranistii, care trasesera in ceferisti in 1933. Adica na, doar un postac becalist ar putea pretinde ca trebuia Rapidul sa-i sustina pe aia care trasesera in ceferistii aflati in greva cu doar 13 ani mai devreme :)))

anatol_karagandici  •  12 August 2021, 09:27
Postat de apoca pe 11 August 2021, 16:09

muahahahahah .... da ma de la Rapid ni s-a tras cu comunismul :))))) ... baietii aia care au venit cu tancurile rusesti si ailalti, care cautau partizani prin munti sa-i trimita la canal sau mai rau, au fost niste victime ale sortii, CFR-ul e de vina :))))) .... de fapt ce zic eu, se stie ca prin locomotive s-a distribuit comunismul in Europa, faptul ca au inventat peste tot stele si dinamo-uri era doar asa, ca sa ia ochii lumii de la adevaratul pericol :)))) pune ma mana pe o carte de istorie ca rad si copii mici de tine e

iulian_ene
iulian_ene  •  12 August 2021, 09:14
Postat de polistul68 pe 11 August 2021, 23:50

Esti un bun incepator...sti ce insemna 30 min, dupa 90 ..in care ai alergat, ai lovit si te-ai lovit ? Un meci ca ala, cu implicarea aia cred ca te stoarce cat 3 meciuri...alearga tu 7 km, si apoi zi....sanchi...asa, dupa monitor, stand in fotoliu ( daca ai..), e usor sa spui...sanchi.

A, bun, deci dezavantajata a fost , de fapt, Dinamo cu care urma sa joace finala, ca n-a fost Steaua epuizata cat trebuia, nu Rapidul. Ca 30 de minute de prelungire in plus trebuia sa joace nu doar Steaua, ci si Rapidul. Arbitrul a prelungit meciul abuziv cu 10 minute fara nicio garantie ca marcheaza Steaua- golul din prelungiri a fost probabil corect, nu inventat de arbitru, altfel urla Constantinovici despre ce japca inimaginabila a fost la gol, nu vreun 11 metri dat aiurea. Era, deci, probabil ca dupa ce asta da 10 minute prelungiri sa urmeze alte 30. Pai dupa premisa ta oata, ca miza prelungirilor exagerate a fost epuizarea Stelei, iese ca arbitrul a tras cu Dinamo, ca a vrut sa-i dea Stelei prelungiri de 40 de minute in loc de 30, sa-i stoarca mai bine. S-ar putea sa fie un rationament prea sofisticat ptr ce nivel intelectual posezi. In fapt, era probabil ca Rapid, care era in B la ora aia, sa stea clar mai prost ca Steaua la conditie fizica, iar prelungirile de 30 sa le piarda clar. Avea considerabil mai multe sanse sa castige in astea 10 minute, care probabil au fost vreo maxim 6, umflate ulterior de fabulistica victimologica rapidista. Fac 3 km/zi in 35 min pe eliptica, asa ca ***!

polistul68
polistul68  •  11 August 2021, 23:50
Postat de iulian_ene pe 11 August 2021, 12:36

Sanchi, ar fi prelungit arbitrul abuziv meciul. In conditiile in care la scor egal, cum era pana la ultimul gol al Stelei, urmau oricum prelungiri de 30 de minute. Posibil sa fi tras arbitrul cu Steaua, dar cand vii cu d-astea, pici de pricinos si nu te mai ia nimeni in serios.

cornelcc
cornelcc  •  11 August 2021, 21:08

Sigur jiji era antrenor la Rapid la acel meci! Alyfel cine ar fi indraznit sa faca schimbare la pauza din ratiuni tactice? Si da, rapidistii au dreptate, meciul a fost prelungit cu vreo 10 minute, cel putin. Dar aici se opreste si corectitudunea lor. Faulturi criminale, tavaliri si trageri de timp interminabile au facut parte din arsenalul lor. Asta nu mai recunosc, ca deh, nu e romaneste sa fii cinstit!