FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - U CLUJ 3-0

PREMIERĂ: Steaua a folosit şase străini într-un meci din Liga 1 în acest sezon

Articol de - Publicat marti, 07 decembrie 2010 00:00

În meciul ce a adus cea mai categorică victorie a "roş-albaştrilor" pe teren propriu Lăcătuş s-a bazat încă din primul minut pe Bonfim, Martinovici, Geraldo Alves, Anghelov şi Ricardo Gomes, iar în a doua repriză a intrat şi argentinianul Brandan.

Recordul grupării din Ghencea s-a înregistrat în ediţia precedentă, atunci cînd în partida din etapa a 31 jucată pe teren propriu împotriva celor de la Astra Ploieşti, Mihai Stoichiţă a utilizat nu mai puţin de nouă străini.

În sezonul 2010/2011, în cele 18 etape scurse, opt fotbalişti de alte naţionalităţi au bifat măcar o prezenţă pentru Steaua.

Interesant de menţionat faptul că, în scurtul mandat al lui Victor Piţurcă steliştii au avut pe teren în fiecare meci doar cîte doi străini. După plecarea sa, Steaua a mai avut doar într-o singură partidă numai doi străini, la Vaslui, în celălat rezultat de 3-0 reuşit de bucureşteni.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”