FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI

Remiză în Serbia pentru ACS Poli »Timișorenii nu au găsit calea spre gol înainte de reîntîlnirea Stelei

Articol de - Publicat joi, 08 octombrie 2015 19:08

Timișorenii au profitat de pauza din campionat pentru a disputa un test peste graniță în Serbia.

ACS Poli nu a reușit însă să puncteze din ocaziile avute cu FK Rad Belgrad și meciul s-a încheiat cu scorul de 0-0.

Florin Marin a folosit echipe aproape total diferite pentru fiecare repriză în parte a amicalului cu locul 11 din prima ligă sîrbă. Cu toate acestea nici un atacant al bănățenilor nu a reușit să marcheze azi.

Elek și Bărbuț, în prima repriză, respectiv Rufino și Popovici, în cea de-a doua, au avut șanse notabile. Zicu, Luchin, Melinte și Dan Popescu au fost menajați la ACS Poli.

Timișorenii urmează să întîlnească Steaua în sferturile Cupei Ligii pe 15 octombrie, meciul în manșă unică se va juca pe Arena Națională. În campionat ACS Poli s-a impus cu 1-0 pe Bega.

ACS Poli Timișoara, repriza I: Kirschstein – Belu, Cânu, Scutaru, Neagu, Sarmov, Artean, Llorente, Bărbuț, Goga, Elek

Repriza a II-a: Smaranda – Belu, Bocşan, Scutaru, Neagu – Artean – Popovici, Croitoru, J. Hernandez, Curtean – Rufino

Au mai intrat: Mailat și Mezin Sântean.