FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA

Remiză pentru Concordia Chiajna în al 3-lea amical al verii! Supergol pentru Grădinaru

Articol de GSP - Publicat luni, 11 iulie 2016 19:58

Concordia a remizat la 2 în al treilea amical pe care l-a jucat în cadrul cantonamentului centralizat de pregătire din Turcia.

Elevii lui Săndoi au terminat la egalitate, scor 2-2, în fața bulgarilor de la Lokomotiv Plovdiv.

Bulgarii au deschis scorul imediat după pauză în urma unei faze fixe. Grădinaru (min. 57) a prins o ”torpilă” de la 20 de metri și a egalat la 1.

Deși fotbaliștii Concordiei au stat la cârma jocului, bulgarii au luat iar conducerea, pentru ca în în minutul 81, în urma unei faze create de Serediuc pe stânga atacului, și continuată în dreapta de Cristea și Grădinaru, un fundaș bulgar să pună anapoda piciorul și să înscrie în propria poartă.

Concordia: Bălgrădean, Tincu, Mamele, Melinte, Feussi, Bucurică, Roșu, Madeira, Cristescu, Grădinaru, Pena. Au mai jucat: Bărboianu, Odibe, Serediuc, Cristea, Constantinescu